Hokejisté Havířova vedou ve čtvrtfinále první ligy nad Brnem 3:1

27. 2. 2006 21:38
Hokejisté Havířova vedou ve čtvrtfinále první ligy nad Kometou Brno 3:1 na zápasy a k postupu mezi nejlepší čtveřici jim chybí jediné vítězství. V dnešním čtvrtém zápasu vyhrál Havířov na svém ledě 3:0. Páté utkání se hraje ve středu v Brně.

Snaha Komety o vyrovnání série se minula účinkem. Panteři hráli velmi dobře ve středním pásmu a až na několik výjimek nepouštěli brněnské útočníky na dostřel své branky. A když už se hosté k Novotnému dostali, ten vše s přehledem vyřešil.

Domácí se dostali do vedení v 9. minutě, když těsně po skončení přesilovky přihrál Zdráhal z rohu Mikšanovi, který prostřelil Maláče. Na začátku druhé třetiny potrestal chybu Brňanů v rozehrávce Brynecký, jenž se trefil zblízka pod horní tyč.

Definitivní rozhodnutí pak přinesl necelých pět minut před koncem třetí havířovský gól. Zdráhal naznačil přihrávku na Mikšana a sám poslal kotouč přesně k tyči. Ve zbytku utkání už si domácí hráči společně s diváky vychutnávali vítězství.

Havířov - Kometa Brno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Mikšan, 22. Brynecký, 56. Zdráhal. Rozhodčí: Souček - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1927. Stav série: 3:1.