Hokejisté Faksa se Stránským bojují o titul v AHL

4. 6. 2014 8:57
Hokejisté Texasu s českými útočníky Radkem Faksou a Matějem Stránským budou bojovat ve finále play off nižší AHL o Calderův pohár se St. John's.
Hokejisté Texasu Start slaví postup do finále Calder Cupu.
Hokejisté Texasu Start slaví postup do finále Calder Cupu. | Foto: Texas Stars via Facebook

Austin - Hokejisté Texasu s českými útočníky Radkem Faksou a Matějem Stránským budou bojovat ve finále play off nižší AHL o Calderův pohár se St. John's. Texas, farmářský tým Dallasu, porazil i díky jedné trefě Stránského v úterním sedmém, rozhodujícím finále Západní konference celek Toronto Marlies 6:2.

St. John's, který je záložním celkem Winnipegu, vyhrál v úterý v šestém utkání finálové série Východní konference na vlastním ledě nad Wilkes-Barre/Scranton 5:0. Po porážce 2:4 na zápasy skončila naděje na zisk Calderova poháru na farmě Pittsburghu pro českého forvarda Dominika Uhera.

Finálová série začne v neděli na ledě vítěze základní části Texasu v Austinu a skončí nejdříve v pondělí 16. června a nejpozději týden nato.

Faksa se Stránským mohou rozšířit na 25 počet českých hokejistů, kteří triumfovali v play off AHL. Dvakrát získal Calderův pohár brankář Michal Neuvirth, jeden titul mají Vladimír Vůjtek, Jaroslav Modrý, Václav Varaďa, Josef Marha, Milan Hnilička, Tomáš Klouček, Pavel Brendl, Libor Ustrnul, Zdeněk Blatný, Kamil Piroš, Ladislav Benýšek, Zbyněk Michálek, Libor Pivko, Jakub Čutta, Tomáš Fleischmann, Jakub Klepiš, Ondřej Pavelec, Karel Pilař, Radko Gudas, Ondřej Palát, Petr Mrázek a Andrej Nestrašil.