Hokejisté CSKA vykročili k finále výhrou 3:0 nad Petrohradem

22. 3. 2016 21:07
Radost hokejistů CSKA Moskva.
Radost hokejistů CSKA Moskva. | Foto: ČTK

Moskva - Hokejisté CSKA Moskva vstoupili razantně do semifinále play off Kontinentální ligy, když porazili obhájce Gagarinova poháru Petrohrad 3:0. Nejlepší tým základní části vyhrál páté utkání za sebou.

Čisté konto udržel dvacetiletý Ilja Sorokin, který neinkasoval ve vyřazovacích bojích již ve druhém zápase. Poprvé se mu to povedlo hned na úvod play off proti Slovanu Bratislava.

CSKA, který v bojích o Gagarinův pohár zatím utrpěl pouze jednu porážku ve čtvrtfinálové sérii s Torpedem Nižnij Novgorod, poslal do vedení v 11. minutě Roman Ljubimov. Domácí útočník skóroval ve třetím zápase po sobě. Na 2:0 zvýšil v polovině utkání Francouz Stéphane Da Costa, který dal v play off již pátý gól. V poslední minutě zpečetil výhru CSKA do prázdné branky Dmitrij Kugryšev.

Další zápas se hraje ve čtvrtek opět v Moskvě. Druhá semifinálová série mezi Magnitogorskem a Ufou začne ve středu.