Hokejisté Chicaga jsou prvními finalisty Stanley Cupu

24. 5. 2010 0:33
Chicago čeká na vítěze duelu Montreal - Philadelphia

Chicago - Hokejisté Chicaga jsou prvními finalisty Stanleyova poháru. Sérii se San Jose vyhráli jednoznačně 4:0 na zápasy, postup si zajistili nedělní domácí výhrou 4:2. Naposledy hráli Blackhawks o slavný pohár před 18 lety.

Sharks přitom na soupeřově ledě vedli po polovině zápasu už 2:0, ale domácí do konce druhé třetiny vyrovnali. Necelých šest minut před závěrem utkání pak využil přesilovou hru hrdina série Dustin Byfuglien. Pětadvacetiletý útočník skóroval v každém ze čtyř duelů, z toho třikrát vstřelil vítězný gól. Do prázdné branky pak v 60. minutě pojistil postup Kris Versteeg.

Soupeřem Chicaga ve finále play off NHL bude vítěz série mezi Montrealem a Philadelphií, která vede 3:1 na zápasy.