Hokejisté Arizony získali do týmu Raantu, Hjalmarssona a Stepana

ČTK ČTK
23. 6. 2017 21:24
Hokejisté Arizony získali před nočním draftem trio velmi zajímavých posil, po jedné na každém postu. Z New Yorku Rangers přicházejí finský brankář Antti Raanta a americký útočník Derek Stepan, z Chicaga pak Coyotes ulovili švédského beka Niklase Hjalmarssona. Vedení celku, který je po odchodu Davea Tippetta bez trenéra, obětovalo při výměně s Jezdci obránce Anthonyho DeAngela a sedmou pozici při letošním výběru talentů. Dres Blackhawks budou nově oblékat další bek Connor Murphy a útočník Laurent Dauphin.
Derek Stepan opustil dres New Yorku Rangers
Derek Stepan opustil dres New Yorku Rangers | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy