Hokejista Miroslav Hlinka spáchal sebevraždu. Bylo mu 42 let

Foto: ČTK
Sport Sport
14. 9. 2014 18:53
Bývalý hokejista Miroslav Hlinka spáchal ve věku 42 let sebevraždu. Oběsil se na balkóně svého bytu v Banské Bystrici.

Praha - Hokejový svět zasáhla v neděli tragická zpráva. Bývalý útočník Miroslav Hlinka spáchal ve věku 42 let sebevraždu. Oběsil se na balkóně svého hotelového bytu v Banské Bystrici, kde přechodně bydlel a působil jako asistent trenéra.

Informaci tisku potvrdila policie i Michal Londauer, ředitel banskobystrického klubu, v němž Hlinka naposledy působil jako asistent trenéra.

"Je to hrozné. Dozvěděl jsem se to dnes v 17 hodin," potvrdil serveru hokej.sk Longauer. "Velmi těžko se mi reaguje. Z profesionálního hlediska neměl Miro žádné problémy," dodal.

Dlouholetý český a slovenský reprezentant, který je bratrancem sparťanského útočníka Jaroslava Hlinky, působil dlouhá léta mj. v extraligových týmech Sparty, Karlových Varů, Zlína či Pardubic. Trenčínský rodák ještě za doby společné federace a poté i v obou zemích zvlášť vyhrál mistrovský titul. Vyzkoušel si i finskou ligu v Jokeritu Helsinky a švédskou v dresu Modo.

V roce 2002 získal se slovenským národním týmem titul mistrů světa. Kromě toho má z šampionátů také stříbro a bronz.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy