reklama
 
 
15.15, zápas skončil • MS v hokeji • Skupina A
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Finsko. Vlajka
Finsko
Slovensko. Vlajka
Slovensko
 • 8. Pesonen (Granlund)

Vítejte u online přenosu Aktuálně.cz ze světového šampionátu v hokeji. Pořádající Finsko se utká s týmem Slovenska. Zápas začíná v pondělí v 15.15 hodin.

Finsko v prvním zápase na turnaji nijak nezářilo. Porazilo Bělorusko fotbalově 1:0. Slováky čekala v premiéře Kanada. S favoritem dlouho hráli vyrovnaně, ale nakonec mu podlehli 2:3. Uvidíme, kdo si dnes spraví chuť.

Finsko: Lehtonen - Mäenpää, Hietanen, Niskala, Salmela, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - Koivu, Jokinen, Filppula - Pesonen, Immonen, Granlund - Joensuu, Kapanen, Komarov - Kontiola, Pyörälä, Pihlström. 

Slovensko: Laco - Baranka, Sekera, Chára, Graňák, Starosta, Vydarený, Sersen - Hossa, Kopecký, Radivojevič - Šatan, Hudáček, Surový - Mikúš, Tatar, Miklík - Bližňák, Bartovič, Haščák.

Utkání budou řídit ruští sudí Bulanov a Olenin, na čarách jim budou asistovat pánové Dahmen ze Švédska a Wilmot z Kanady.

Obě mužstva už stojí na modrých čarách a přichází hymny obou zemí.

1.

Utkání začalo.

1.

Slováci začali zakázaným uvolněním. 

2.

Poprvé si sáhl na puk Vehanen v bráně Finska. Hudáček pálil z otočky a po něm to zkoušel Šatan, obě rány finský gólman chytil.

2.

Závar i u Laca, Finové se po nahození z rohu snažili procpat puk přes slovenského brankaře do sítě. To se jim ale nepodařilo.

Laco a Kopecký sledují puk v utkání Finsko - Slovensko Laco a Kopecký sledují puk v utkání Finsko - Slovensko | Foto: Reuters
3.

Puk se ocitl mimo hřiště, bylo to ale s tečí, takže nikdo není trestán.

4.

Radivojevič střílel od modré čáry. Vehanen měl ale před sebou hotovou dálnici volného prostoru, takže dobře viděl a zakročil.

4.

Po vhazování pálil Surový. Slováci začali utkání více než dobře.

5.

Finům vázne rozehrávka. Vrcholem rozpačitosti je tak zakázané uvolnění.

6.

Haščák prověřil Vehanena z úhlu. Slováci se střelbou dnes rozhodně nijak neváhají.

7.

Slováci po ztrátě Finů v útočném pásmu ujížděli dva na jednoho. Radivojevič zakončoval, ale netrefil ideálně puk.

8.

Finové vedou 1:0. Heslo "nedáš, dostaneš" je sice otřepané klišé, ale použít ho musím. Po velké šanci Slovenska se Finové vrhli do útoku, vybojovali faul a při výhodě se z otočky bekhendem prosadil Janne Pesonen. 

Granlund, Immonen a Kapanen oslavují první gól v síti Slovenska Granlund, Immonen a Kapanen oslavují první gól v síti Slovenska. | Foto: Reuters
9.

A rázem jsou domácí na koni, není divu, diváci také ožili.

10.

Finové opět v šanci. Laco musel likvidovat šanci Koiva i dorážku Hietanena.

10.

Hossa na druhé straně kontroval. Vehanen si ale poradil a přerušil hru.

autor: Miroslav Harnoch | 6. 5. 2012

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama