3:1
Finsko
15. Hyka, 17. Faksa, 60. Jaškin
23. Teräväinen

Dobrý den, vítejte u online reportáže z druhého zápasu českých hokejistů na MS hráčů do 20 let proti Finům. Zápas v hale Salavatu Julajev Ufa začíná v pátek v 8:40 SEČ.

Připomeňme si, že Češi první zápas skupiny prohráli s obhájci titulu ze Švédska především kvůli nezvládnutému úvodu 1:4. Finové naopak porazili Lotyše 5:1 a Lotyši poté utržili porážku 2:7 i od Švýcarska.

Finové budou po celý zbytek šampionátu postrádat svého nejlepšího útočníka z úvodního duelu MS Mira Altonena, který si zvrtnul kotník.

Na ledě už delší minuty krouží rozhodčí, nyní je doplňují hráči Finska a za nimi tunelem ze šaten pochodují i Češi.

Čeští trenéři udělali jednu významnou změnu, místo Matěje Machovského nastoupí od začátku zápasu v brance Patrik Bartošák.

Miroslav Přerost poslal na led tuto sestavu:

Bartošák - Musil, Hrbas, Urbanec, Šidlík, Jeník, Pavelka, Štencel – Hertl, Jaškin, Hyka – Beran, Švihálek, Sedlák – Frk, Faksa, Beránek – Koblasa, Vrána, Němec.

Jeho finský protějšek vyslal na led tuto sestavu:

Korpisalo – Maatta, Ristolainen, Lindbohm, Pokka, Riikola, Vainio, Auvinen – Armia, Grandlund, Salomaki – Barkov, Teravainen, Lehkonen – Jarvelainen, Nykopp, Leino – Hannikainen, Salminen, Lamberg.

Utkání bude rozhodovat americká dvojice hlavních sudích Dumas a Patafie, na čarách jim bude pomáhat kanadsko-ruský pár Dussureault, Sivov.

1.

Utkání začalo.

3.

Úvodní minuty probíhají v jiném rytmu než ty ze zápasu se Švédskem, každý z brankářů má zatím "jen" jeden zákrok.

3.

Tentokrát to budou Češi, kdo si jako první zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění byl vyloučen ROBERT LEINO.

5.

Leino je na ledě, Češi si stejně jako v duelu se Švédskem nedokázali vypracovat v přesilovce gólovou šanci, Finové se ubránili s velikým přehledem. Svými střelami se pokusili ohrozit finskou branku Sedlák s Hertlem, ale mezi tři tyče nezamířili.

8.

Na obou týmech je zatím vidět, že si příliš uvědomují důležitost zápasu a na ledě vidíme spíš boj než pohlednou hru. Na gólovou šanci stále čekáme.

10.

Až v polovině první části je tu první vážnější šance. Obránce Määtta si sjel mezi kruhy a jen těsně minul levou Bartošákovu tyč.

12.

Z otočky se pokusil Korpisala překonat Hertl, bránu však minul.

14:21

Zničehonic Češi udeřili a dostávají se do vedení - 1:0! Tomáš Pavelka si všiml na levé straně rozjetého TOMÁŠE HYKY, který vypálil z hranice levého kruhu a trefil se přesně nad Korpisalovo rameno.

17.

Češi si zahrají další přesilovku. Za hákování Hertla odjíždí na trestnou lavici RIIKOLA.

16:38

A Češi okamžitě přesilovku využívají - 2:0! Puk se dostal na modrou čáru k Šidlíkovi a jeho střelu tečoval za Korpisala RADEK FAKSA. Druhou asistenci si připsal Frk.

18.

První přesilovku si zahrají také Finové. Za sekání je vyloučen JAKUB VRÁNA.

20.

Bartošák se v oslabení dvakrát blýsknul. Nejprve si počkal u tyče na střelu Armii, na konci oslabení se pak stihl včas přesunout k tyči po střele Salomäkiho z první.

20.

Vrána je na ledě. Češi kritickou situaci ustáli.

20.

Skončila první třetina.

Po velice opatrné první části Češi proměnili téměř všechno, co šlo na branku. Finové totiž vyhráli na střely 12:5. Nejprve se parádní trefou pod břevno prosadil Hyka, v přesilovce se pak šikovnou tečí prosadil Faksa. Češi oproti zápasu se Švédskem mnohem zlepšili disciplinu. Zatímco v prvním zápase byli na trestné lavici v úvodní části hned pětkrát, nyní jen jednou. A Finové si dokázali větší šanci vypracovat právě až v přesilovce.

21.

Začala druhá třetina.

22.

Hertl si sjel mezi kruhy, jeho střela z ideální pozice však byla sražena mimo bránu.

22:30

Finové snižují na 1:2! Také Finové poprvé skórují jako blesk z čistého nebe. K TEUVO TERÄVÄINENOVI se dostal do prostoru mezi kruhy přihrávka Pokky od pravého mantinelu a plácnutím do puku překonává mezi betony Bartošáka. Svědomí nemá čisté jak on, tak oba obránci, kteří u střelce branky stáli. Asistence si připsali Pokka a Lindbohm.

25.

Jaškinova střela zpoza obránce z mezikruží skončila těsně mimo pravé tyče.

26.

Bartošák teď vynahradil své zaváhání u inkasovaného gólu. Granlund se před ním objevil zcela sám, český brankář jej však do poslední chvíle "ustál" a jeho střelu skryl pod chrániče.

28.

Tak to je velmi zbytečný zákrok od DMITRIJE JAŠKINA, který sice tělem, ale zcela mimo kotouč srazil Leina a půjde poprávu na trestnou lavici. Doplní ho tam za vzájemnou potyčku TOMÁŠ HERTL a ROBERT LEINO. Češi tak podruhé budou hrát v oslabení.

30.

Hertl je na ledě, Češi se tentokrát v oslabení ubránili bez potíží.

32.

Teď Češi minimálně na dvě minuty zamkli Finy v jejich obranném pásmu. Hertl a poté Beránek prověřili z mezikruží Korpisala, Hertl poté trefil tyč a Sedlákovu dorážku finský brankář nadvakrát lapil.

33.

Další velká česká šance. Vrána jel s Koblasou na jediného obránce Finů, Vrána však poslal přihrávku moc dopředu a Koblasa už neměl moc prostoru propasírovat puk za Korpisala.

34.

Znovu jeli Češi ve dvou na jediného obránce, Sedlák se rozhodl vystřelit, střela se ale českému kapitánovi nepovedla.

36.

Češi jsou teď jednoznačně na koni. Nejprve se nepovedlo uvolnit před Korpisalem ke střele Hertl, po Jaškinově přihrávce byl sám mezi kruhy Hyka, puk si však smolně zašlápl.

39.

Za hrubost je vyloučen RISTOLAINEN, Češi si zahrají třetí dnešní přesilovku.

40.

Na konci třetiny si Češi vypracovali velkou šanci, Hertlovu střelu z hranice pravého kruhu však Korpisalo vyrazil a k dorážce se čeští hráči nedostali.

40.

Skončila druhá třetina.

Zatímco v první třetině měli navrch Finové, ve druhé třetině byli lepší Češi, kteří vyhráli na střely 12:8. Paradoxně však Finové dokázali snížit, a třetí třetina tak slibuje dramatickou podívanou.

41.

Začala třetí třetina, Češi budou necelou půlminutu dohrávat přesilovku.

41.

Ristolainen je na ledě, Finové se ubránili.

42.

Na druhé straně přichází zbytečný faul vysokou holí od MATĚJE BERANA a Finové si zahrají čtyřminutovou přesilovou hru.

43.

Granlund měl napřeženo na pravém kruhu, do puku se však ve slibné pozici netrefil.

46.

Čeští hráči odvedli v oslabení velmi dobrou práci. Ve čtyřminutové přesilovce nepustili soupeře k žádné nebezpečné střele.

46.

Finové se dostali k ohrožení české branky až po návratu Berana na led. Střela Teräväinena v přečíslení však mířila nad bránu.

48.

Vránova střela z rychlého protiútoku mířila do plastronu finského gólmana.

50.

Finové teď točili české hráče v jejich obranném pásmu, Pokka ani Riikola však prostřelit Bartošáka nedokázali.

54.

Těžké chvíle pro český tým, za krosček je vyloučen MICHAL ŠVIHÁLEK.

56.

Švihálek je na ledě, Češi se i tentokrát ubránili v oslabení znamenitě.

57.

Finský kapitán Lindbohm byl zcela sám u levé Bartošákovy tyče, skákající puk však promáchl.

58.

To je škoda. Faksa byl sám před bránou, puk mu ale uskočil.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

60.

Poslední minuta, Finové odvolávají brankáře a hrají v šesti.

60.

Do konce zápasu je 28 sekund, Finové si berou time-out. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:54

Hotovo, Češi vyhrají 3:1. Tomáš Hertl trefil tyč a DMITRIJ JAŠKIN dorazil puk do prázdné brány. Další asistenci si připsal Tomáš Hyka, který před tím netrefil prázdnou branku.

60.

Zápas skončil. Češi vyhrávají 3:1 a připisují si do tabulky velmi důležitou výhru.

Tímto se s vámi loučím a u nedělního zápasu proti Lotyšsku (13:00 SEČ) se těším na shledanou.