MS hráčů do 20 let • Základní skupina • 13:38

4:1
Slovensko
1. Pastrňák (Procházka), 4. Kaše (Košťálek), 22. Procházka (Simon), 27. Šidlík PP (Procházka, Pastrňák)
40. Kolena (Griger, Réwai)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze závěrečného zápasu českých hokejistů v základní skupině MS hráčů do 20 let proti Slovensku. Češi musí vyhrát, aby postoupili do vyřazovací fáze šampionátu. Zápas začíná v úterý ve 13:40.

Martin Ďaloga, Marek Hrbas, souboj
Martin Ďaloga, Marek Hrbas, souboj | Foto: Reuters

Situace ve skupině je jasná. Češi jsou nyní na posledním místě o bod za Slovenskem a Německem. Slováci mají už postup jistý, ale jistě se budou chtít vyhnout čtvrtému místu, aby se vyhnuli ve čtvrtfinále domácím Švédům. Naopak Němci už mají odehrány všechny čtyři zápasy a musí čekat, že Slováci Čechy porazí. Češi musejí k postupu do čtyřky vyhrát, pokud se tak stane, skončí ve skupině třetí.

Česko

Český trenér Miroslav Přerost do klíčového zápasu pošle tuto sestavu:

Langhamer – Knot, Šidlík, Marcel, Plutnar, Šulák, Košťálek, Němeček – Pastrňák, Simon, Procházka – Kämpf, Vrána, Kaše – Faksa, Tomeček, Volek – Sedláček, Zacha, Machač – Zdráhal.

Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz
Slovensko

Slovenský trenér Ernest Bokroš, kouč vítězů extraligy ze Zlína z roku 2004, by měl na led poslat tuto sestavu:

Baroš – Luža, Predajniansky, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák, Kečkeš, Dinda – Kolena, Réway, Gríger – Lunter, Daňo, Cehlárik – Minárik, Horanský, Mlynčár – Šimun, Tibenský, Skalický.

Slovensko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Slovensko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Zápas bude pískat finsko-švédská dvojice hlavních rozhodčích Antti Boman, Markus Linde, na čarách jim budou pomáhat jejich krajani Joonas Saha a Henrik Pihlblad.

Oba týmy přijíždějí na led, zápas začne zhruba ve 13:38.

1.

Zápas začal úvodním vhazováním.

0:18

Češi se hned po úvodních 18 sekundách zápasu ujímají vedení - 1:0! Martin Procházka nahodil puk do rohu útočného pásma, ten si dojel DAVID PASTRŇÁK, který si vybruslil před branku a prostřelil slovenského brankáře Samuela Baroše.

Czech Republic's Plutnar celebrates his goal against Canada with teammates Vrana and Knot during the second period of their IIHF World Junior Championship ice hockey game | Foto: Reuters
4.

Uff, mohlo být srovnáno. Langhamer lapačkou dokázal vyrazit dorážku Petera Cehlárika z bezprostřední blízkosti jeho branky.

3:56

To je úvod jako z říše snů - Češi vedou po necelých čtyřech minutách 2:0! Jan Košťálek parádní žabičkou z obranného pásma poslal za obranu ONDŘEJE KAŠEHO, který bekhendovým blafákem překonal Baroše podruhé.

6.

Langhammer ramenem vyrazil Rewaiovu střelu z levého kruhu.

7.

Kämpfova střela z mezikruží končí těsně nad horní tyčí Barošovy brány.

8.

Češi si zahrají první přesilovku utkání. Za nedovolené bránění je vyloučen MARTIN RÉWAI.

9.

Martin Procházka dvakrát tvrdě pálil z levého kruhu, trefil však Barošovy betony.

10.

Na druhé straně se pokusil zpoza brány zasunout puk za Langhammera, toho však nepřekvapil ani on, ani bomba Gachulince od modré čáry.

10.

Slováci se bez potíží ubránili, Réwai je zpět na ledě.

12.

Faksovu bombu z pravého kruhu vykopl betonem Baroš.

14.

Langhammer kryl střelu slovenského kapitána Koleny i dorážku Réwaie.

15.

Také Slováci si zahrají svou první přesilovku. Za hákování na trestnou lavici odchází český kapitán PETR ŠIDLÍK.

16.

Nabito měl Dávid Griger, který pálil po přihrávce přes celou šířku hřiště, Langhammer se však stihl přesunout a betonem puk vykopl.

16.

Češi budou hrát 62 sekund ve třech. Za hákování odjíždí na trestnou lavici další obránce - MICHAL PLUTNAR.

17.

Šidlík je zpět ve hře, Češi už jsou ve čtyřech.

17.

Z pravého kruhu dvakrát vypálil Réwai, Langhammer si však s jeho bombami poradil.

18.

Výborná práce české obrany, i Plutnar už je zpět ve hře, a Češi tak hrají v pěti.

19.

Pastrňák se znovu otočil kolem branky, tentokrát však střelou na bližší tyč Baroše nepřekonal.

20.

Hraje se poslední minuta první třetiny.

První třetina skončila, Češi ji díky výbornému úvodu vyhrávají 2:0, když se už v 1. minutě trefil Pastrňák, ve 4. minutě pak samostatný únik proměnil Kaše. Češi navíc přečkali minutovou hru ve třech hráčích v poli.

21.

Začíná druhá třetina.

22:00

Českému týmu se povedl i úvod druhé třetiny a dostávají se do vedení 3:0! Dominik Simon hned po vyhraném hlasování posunul puk mezi kruhy MARTINU PROCHÁZKOVI, který se golfákem trefil přesně do šibenice Barošovy brány.

Czech Republic's Simon celebrates after scoring the game winning goal against Canada during a shootout in their IIHF World Junior Championship ice hockey game in Malmo | Foto: Reuters
22.

Slováci po třetím gólu střídají brankáře. Trenér Bokroš posílá do branky svou jedničku RICHARDA SABOLA místo SAMUELA BAROŠE.

24.

Další obrovská šance českého týmu. Šidlík využil špatného střídání Slováků, vyslal do samostatného úniku Simona, ten však vystřelil těsně vedle levé tyče.

26.

Češi si dnes zahrají druhou přesilovku. Za vražení na hrazení je vyloučen slovenský kapitán MILAN KOLENA.

26:46

Češi využívají přesilovku a vedou už 4:0! Nejprve stál Knot sám před Sabolem, ale trefil jen jeho betony. Puk se však po přihrávkách Davida Pastrňáka a Martina Procházky dostal na modrou čáru k PETRU ŠIDLÍKOVI a český kapitán tvrdou bombou překonal Sabola, který přes clonícího Knota nic neviděl.

28.

První komplikace českého týmu. PATRIK MARCEL zasáhl kolenem koleno Davida Minárika a dostal trest na pět minut plus do konce utkání.

30.

Bude se hrát ve čtyřech. PETER CEHLÁRIK v útočném pásmu hákoval Faksu, a sedne si tak na trestnou lavici.

31.

Procházka vypálil z levého kruhu, trefil však jen Sabola do výstroje.

32.

Cehlárik je zpět na ledě, ještě více než minutu tak bude pokračovat přesilovka Slováků.

32.

Češi stále drží nulu. Langhammer si v krátké době poradil se střelou Daňa i dorážkami Koleny, střelu Réwaie pak zastavila levá tyč Langhammerovy brány.

33.

Češi se v oslabení ubránili, Zdráhal, který pykal za Marcela, se vrací na led.

33.

Češi však vzápětí jdou znovu do čtyř. Za podražení je vyloučen LIBOR ŠULÁK.

35.

Langhammer opět drží český tým nad vodou. Po dělovce Cehlárika do zadního hrazení se puk odrazil před volného Daňa, český brankář se však stihl přesunout a jeho střelu betonem vykopl.

36.

I tentokrát se Češi ubránili, Šulák je zpět na ledě.

37.

Langhammer je nyní ostřelován ze všech pozic, poradil si však jak s dělovkami Minárika a Kečkeče, tak se skrytou střelou od Skalického z mezikruží.

38.

Lunterova bomba končí na Langhammerově betonech.

39.

Na druhé straně si s dělovkou Knota od modré poradil Sabol.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40.

Kämpfova dorážka z bezprostřední blízkosti skončila na Sabolových betonech.

39:55

To je škoda, Slováci 4,4 sekundy před koncem třetiny snižují na 1:4. Martin Réway využil toho, že obránce Košťálek nevyhodil puk z pásma, přes Dávida Grigerase dostal puk k osamocenému MARTINU KOLENOVI, který snadno přehodil Langhammerův betony a pověsil puk pod horní tyč.

MS v hokeji 2013, Slovensko - Francie: radost Slovenska - 3:0, Tomáš Záborský a Roman Kukumberg | Foto: Reuters

Druhá třetina skončila. Češi opět díky povedenému úvodu vstřelili zásluhou Procházky a Šidlíka dva góly, pak přežili pětiminutové oslabení, v závěru však vykřesal jiskru slovenské naděje Kolena.

41.

Začíná třetí třetina.

42.

David Kämpf dvakrát z bezprostřední blízkosti Sabola nepřekonal.

43.

Češi si zahrají přesilovku. Za podražení je dnes už podruhé vyloučen MILAN KOLENA.

44.

Česká přesilovka záhy končí, za vysokou hůl odchází také dnes podruhé na trestnou lavici český kapitán PETR ŠIDLÍK.

45.

Ou, to je škoda, při hře 4 na 4 ujel slovenské obraně Jakub Vrána, tváří v tvář Sabolovi však trefil horní tyč jeho branky.

46.

Oba kapitáni jsou na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

47.

Sabol si poradil se střelou Pastrňáka i nahozením Knota.

48.

Lunter z levé strany pálil do Langhammerova hrudníku.

50.

Další velká šance Čechů. Po přihrávce Pastrňáka se dostal za obránce Simon, kličkou mezi betony však Sabola nepřekonal.

50.

Nyní měly obrovské šance oba týmy. Tomáš Rusina zcela sám před Langhamerovou bránou minul tři tyče, z protiútoku pálil z pravého kruhu Jakub Vrána a trefil bližší tyč.

52.

Dvě velké šance českého týmu. Sabol nejprve vytlačil vyrážečkou bombu Šuláka mířící do šibenice, poté se Kämpf dostal až před Sabola, jeho kličkovaná však skončila na betonech gólmana.

55.

Vránovi zřejmě dnes není souzeno dát gól. Jeho dělovka z mezikruží skončila opět na horní tyči.

57.

Kaše hledal Kämpfa před odkrytou bránou, ten však puk netrefil.

57.

Kašeho při nahrávce sekl po rukou MARKO DAŇO a Češi si tak zahrají přesilovku.

59.

Slováci jsou kompletní, do konce třetiny zbývá minuta a půl.

60.

Kämpf nahrál před bránu puk Vránovi, ten však Sabola neprostřelil.

Zápas skončil, i přes velké šance už další gól nepadl, a Češi tak vyhrávají 4:1. Češi tak postupují do čtvrtfinále, a sice ze třetího místa. V něm by se měli utkat s Finy, na čtvrté Slováky čeká dosud suverénní domácí výběr Švédů.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže ze čtvrtfinálového zápasu českého týmu se těším na shledanou.