Hokej ve Vídni? Show pro diváky, národní kroje a Kanaďané

Prohlédněte si galerii ze zápasu českého šampiona z Litvínova proti domácí Vídni v hokejové Lize mistrů.
I ve Vídni se lidé chodí bavit hokejem. Místní Capitals pravidelně okupují přední příčky mezinárodní EBEL a druhým rokem hrají i Ligu mistrů. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá pod střechou rakouského velkoklubu.
Albert Schultz Eishalle, jak se zimní stadion ve Vídni jmenuje, byl postaven v roce 1990. Jeho kapacita činí 7002 diváků.
Ligová utkání navštěvuje průměrně 5000 fanoušků. V úterý na Litvínov jich přišlo jen 2400.
"Zápasy EBEL jsou svižnější. Devět týmů z dvanácti praktikuje útočný hokej a to je pro místní lidi atraktivnější. K Lize mistrů si zatím nenašli cestu," přemýšlí jeden z domácích fanoušků.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
23. 9. 2015 19:15
Ani Rakušany hokejová Liga mistrů příliš netáhne. Na úterní zápas s českým mistrem si jich našlo cestu necelých dva a půl tisíce. To je polovina toho, co chodí na mezinárodní EBEL ligu.

Vídeň - Hokejová Liga mistrů příliš fanoušků do ochozů vídeňského zimního stadionu nepřilákala. Tradičně tam však navštěvuje ligová utkání téměř pět tisíc diváků. 

"Myslím si, že naše mezinárodní liga je pro ně atraktivnější než Liga mistrů. Hraje se v ní útočnější hokej," přemýšlí jeden ze skalních vídeňských fandů. Pojďte se s námi podívat do domovského stánku jednoho z nejbohatších rakouských klubů. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy