Zápas plný zvratů rozhodl Roth, Třinec vyhrál 5:4

29. 3. 2015 19:37
Hokejisté Třince vedou v semifinálové sérii se Spartou Praha už 2:0. O druhém domácím vítězství Ocelářů 5:4 rozhodl gólem v prodloužení Vladimír Roth.
Radost hokejistů Třince.
Radost hokejistů Třince. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Hokejisté Třince vedou v semifinálové sérii se Spartou Praha už 2:0. O druhém domácím vítězství Ocelářů 5:4 rozhodl gólem v prodloužení Vladimír Roth.

Domácí měli v normálním čase namále, jejich porážku odvrátil v 58. minutě Milan Doudera. Na oba klíčové góly přihrál Štefan Ružička, který si dohromady připsal tři asistence. Třetí a čtvrté utkání se bude hrát ve středu a čtvrtek v Praze.

Hosté začali agilně

Sparťané po sobotní prohře nezůstali jen u slibů a do druhého semifinále vpadli velmi aktivně. I tak měl ale ve druhé minutě úvodní možnost třinecký Žejdl, který však nedokázal z brankoviště dostat puk za Novotného.

Hostující kouč Josef Jandač před druhým utkáním zamíchal složením útoků a měl šťastnou ruku, když spojil do čtvrté řady Buchteleho, Přibyla a Formana. Jejich alchymie poprvé zapůsobila v páté minutě a Buchtele po závaru zápěstím zavěsil pod horní tyč.

Třinec měl cestu před Novotného hodně komplikovanou. Fungující defenzívu Sparty přechytračil v 15. minutě chytrou příhrou Polanský, ale Dravecký zblízka nedal. Na opačné straně po Poláškově ráně v početní výhodě za Hrubcem zazvonila tyč, ale necelou minut před koncem první části navíc podruhé udeřila čtvrtá hostující formace a Forman opět našel místo nad Hrubcovou lapačkou.

Hra se přitvrdila a Oceláři zvedli

Poté ale na ledě znovu začaly tryskat emoce, přitvrdilo se a hra rozbitá častým vylučováním svědčila mnohem více Ocelářům. Ti se odrazili od ubráněného čtyřminutového oslabení, v němž soupeře nepustili do vyložené šance. Pak během 94 sekund otočili stav. Novotný ještě zhatil sólový nájezd Krepse, ale z podobné situace si ho pak Klepiš vychutnal bekhendovou kličkou.

Domácím, kteří místy točili na ledě už jen řady Klepiše a Polanského, narostla křídla a vzápětí srovnal Polanský, při jehož přesilovkové střele od modré čáry šikovně stínil Novotnému Adamský. Drtivý tlak Třince o dalších 25 sekund později vyústil v třetí gól Hrni, který se obtočil kolem Barinka a z otočky zavěsil pod břevno.

Sparta však vrátila úder na začátku třetí části a mazák Vondrka nenápadnou ranou zpoza Trončinského dal svůj první gól v letošním play off. Už o dvě minuty si Pražané vzali vedení nazpět. Poprvé v sérii využili svou obávanou přesilovku, když puk za čáru z brankoviště doklepl Pilař.

Rozhodlo až prodloužení

Vypadalo to, že třineckým elitám v závěru chybí síly z pracného obratu v druhé části a domácí tlak neměl takovou intenzitu. Přesto se 134 sekund před koncem řádné doby z úhlu prosadil technickou střelou Milan Doudera. Ještě v normálním čase málem rozhodl Ružička, ale jeho sólo v poslední chvíli zastavil Hlinka.

Oceláři strávili valnou část prodloužení v tlaku, ale gól nedal ani ze sóla Polanský. Čtyři minuty před koncem jim však bezvadně vyšla kombinace mezi Ružičkou a Rothem, který rozhodl.

Olomouc zůstává bez porážky

Kromě semifinále se dnes hrály také oba zápasy 3. kola baráže o extraligu. Olomouce zdolalal pražskou Slavii 2:0 a i podruhé doma naplno bodovala. Se ziskem sedmi bodů se posunula do čela o dva body před Chomutov a Slavii. O výhře rozhodli ve druhé třetině Jan Knotek a Jiří Řípa, brankář Jiří Trvaj udržel čisté konto díky 23 úspěšným zákrokům.

Chomutov si dojel pro tři body do Českých Budějovicích, které zdolal 4:1. Jihočeši i potřetí prohráli a s jediným bodem zůstávají na posledním místě příčce. Chomutov potvrdil bilanci ze vzájemných zápasů z této sezony první ligy, ve kterých pokaždé bodoval.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 5:4 v prodl. (0:2, 3:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Klepiš (Hrňa, Linhart), 36. Polanský (Ružička, Adamský), 36. Hrňa, 58. M. Doudera (Ružička, Hrňa), 76. Roth (Ružička, Trončinský) - 5. Buchtele (D. Přibyl), 20. Forman (D. Přibyl), 43. Vondrka (Pilař, Polášek), 45. Pilař (J. Hlinka, Réway). Rozhodčí: Hodek, Šír - Blümel, Kis. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera - Hrňa, Klepiš, Ružička - Žejdl, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Ciencala, Pechanec, Matuš - od 41. navíc Marek Růžička. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Sparta: F. Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger - Kumstát, Pech, Vondrka - Réway, J. Hlinka, Rolinek - Dvořáček, Cingel, Sabolič - Forman, D. Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 43. Punčochář (Žovinec) - 7. O. Kaše (D. Květoň), 25. Hřebejk (Gajovský, Hovorka), 41. V. Růžička ml. (O. Kaše), 47. Dušek (J. Drtina). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 6203.

České Budějovice: Bláha (47. Gába) - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Semrád - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, J. Straka, A. Přibyl - Vaniš, Rob, Boháč - Marek, Trummer, Pašek. Trenéři: Rosol a Bělohlav.

Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Skinner, Rýgl, J. Drtina, Šulák, Toman, Koma, Bartejs - Hovorka, Gajovský, Hřebejk - D. Květoň, V. Růžička ml., O. Kaše - Račuk, Kämpf, Sinisalo - McGregor, Dušek, L. Květoň. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.

HC Olomouc - HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. J. Knotek (Vyrůbalík), 27. Řípa (Zuzin, Marosz). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3869.

Olomouc: Trvaj - Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Kucharczyk, Marosz, Řípa - Zuzin, Herman, Matai - Jergl, Patera, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

Slavia: D. Furch - Valach, Šulc, A. Růžička, Štich, Knot, Kolařík - Sklenář, Bednář, Tomica - Stránský, Vas, Pletka - Kolář, Vlasák, J. Doležal - M. Čermák, Andres, J. Veselý. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

1. Olomouc 3 2 0 1 0 8:5 7
2. Chomutov 3 1 1 0 1 8:5 5
3. Slavia Praha 3 1 1 0 1 5:5 5
4. České Budějovice 3 0 0 1 2 5:11 1