Eden zaplavilo žluté moře z jihu, Olomouc doma také padla

Prohlédněte si galerie ze včerejšího zápasu baráže o extraligu, v němž hokejisté Českých Budějovic vyhráli na ledě Slavie 3:1.
Vstup do utkání vyšel Jihočechům, jež přesně po čtyřech minutách vedli. Straka napřáhl za pravým kruhem a přesnou ránou překonal Furcha. Motor se vzápětí ubránil při Vanišově trestu, při kterém pálil Štich.
Během Divíškova vyloučení se mohlo změnit skóre na druhé straně, ale tísněný Rob se z dorážky neprosadil a slávistický gólman pokryl i Pajičův pokus.
Pak se bránili opět hosté. Po Novákově střele měl z dorážky možnost Babka a při pobytu Dana Růžičky na trestné lavici byl blízko vyrovnání Vas. Svěřenci trenéra Petra Rosola odolali i při Vráblíkově vyloučení a sami mohli hned v úvodu druhé části při trestu Antonína Růžičky zvýšit, ale Rob Furcha bekhendem nepřekonal.
Jihočeši neproměnili ani početní výhodu při Vlasákově vyloučení, kdy ztroskotal na Furchovi Švihálek. Slavia ve 28. minutě už Suchánkovi pobyt na trestné lavici zkrátila, když se Knotova rána od modré odrazila od Sklenáře za Bláhova záda.