VIDEO Drzý kousek. Brankář Smith dal gól v poslední desetině

Sport Sport
20. 10. 2013 8:38
Výsledek zápasu NHL mezi Phoenixem a Detroitem pečetil v úplném závěru trefou ze svého brankoviště gólman Kojotů Mike Smith.
Podívejte se jak se gólman Mike Smith trefil do branky Detroitu. | Video: youtube.com

Phoenix - Výsledek zápasu NHL mezi Phoenixem a Detroitem pečetil v úplném závěru trefou ze svého brankoviště gólman Kojotů Mike Smith.

Stal se tak jedenáctým brankářem soutěže, který má na svém kontě připsaný gól. Přitom Martin Broduer má na kontě už tři góly a legendární Ron Hextall dva.

31letý hokejista při hře Rudých křídel bez brankáře vyhodil puk přes celé hřiště tak šikovně, že pouhou desetinu před uplynutím hracím doby zamířil do soupeřovy branky a upravil tak skóre zápasu na konečných 5:2 pro Phoenix.

Šťastný střelec si radost na ledě nejdřív moc neužil, protože sám vlastně nevěděl, že je co slavit.

"Kluci přede mnou stáli, takže jsme to celé viděl až ze záznamu," smál se druhý gólman jménem Smith, který v NHL skóroval. Jeho jmenovec Bill si jako vůbec první v historii připsal gól v roce 1979.

"Při tréninku hodně střílím. Ale aby se něco takového povedlo, to je potřeba mít velké štěstí. Něco podobného se mi povedlo už kdysi jako nováčkovi v ECHL. Byl to takový bonus k vítězství," dodal  Smith.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy