Junioři urvali proti Švýcarsku bod, v prodloužení rychle padli

27. 12. 2016 21:27
Čeští junioři ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Kanadě nestačili na výběr Švýcarska a po 23 sekundách prodloužení prohráli 3:4. O vyrovnání se na poslední chvíli v normální hrací době postaral útočník Filip Chlapík, zápas rozhodl Švýcar Hischier.
Tomáš Šoustal (15) v souboji se Švýcarem Colinem Gerberem.
Tomáš Šoustal (15) v souboji se Švýcarem Colinem Gerberem. | Foto: ČTK

Montreal Čeští junioři ve svém druhém zápase na světovém šampionátu dnes v Montrealu s týmem Švýcarska získali alespoň bod, v prodloužení prohráli 3:4. Češi tak nezopakovali vítěznou senzaci z duelu s Finy.

Nechybělo přitom mnoho, aby svěřenci kouče Jakuba Petra vyšli ze zápasu s prázdnou ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 1:3. Pak se ale útočník Filip Chlapík postaral o vyrovnání, když si svou druhou dnešní trefu připsal při power play v čase 59:44.

Mimo hru zůstal zraněný obránce Kvasnička. Na první gól se čekalo takřka do poloviny utkání. Švýcarský útočník In-Albon dostal mezi kruhy na chviličku prostor k převzetí puku a prostřelil Škarka. Hronka pak navíc poslal už po polovině dvouminutového trestu zpátky do hry Thürkauf a český tým měl do druhé přestávky dvoubrankové manko.

"Hodně mě štve velký počet vyloučených, speciálně ve druhé třetině. Jejich přesilovka má kvalitu. A když jdou vyloučení takhle za sebou, dřív nebo později vás potrestají," stěžoval si kouč Petr.

Nástup do třetího dějství mu sice vyšel, když se parádně trefil z kruhu Koblížek, jenže už tři a půl minuty poté využil další početní výhodu Riat a vrátil Švýcarům dvougólový náskok. Rychle využitou přesilovkou kontroval v 51. minutě Chlapík, čas ale potom hodně rychle utíkal.

V polovině 58. minuty svitla českým mladíkům velká naděje na vyrovnání v podobě přesilovky po faulu Hischiera. Zmáčkli soupeře před jeho brankou, rozezvučeli horní tyč, teprve až po jejím skončení ale přišla odměna za bojovnost 16,6 sekundy před vypršením základní hrací doby vyrovnal v power play Chlapík, kterému připravil dobrou palebnou pozici Špaček.

K obratu ale nedošlo. Z prodloužení se odehrálo pouhých 23 sekund, když si nahozený puk dojel Hischier a rozhodl.

"Ve třetí třetině jsme začali hrát tak, jak máme. Všichni jsme věřili ve srovnání, povzbuzovali jsme se a dopadlo to. Zápas jsme neodehráli špatně, věřili jsme v naši sílu. Příště musíme hrát ještě víc organizovaně," řekl útočník Chlapík.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let:

Skupina A (Montreal):

ČR – Švýcarsko 3:4 v prodloužení (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Koblížek (Zbořil), 51. F. Chlapík (Hronek, M. Špaček), 60. F. Chlapík (M. Špaček, Zbořil) 30. In-Albon (Hischier, Diem), 37. Thürkauf (Riat, Hischier), 49. Riat (Siegenthaler, Thürkauf), 61. Hischier (Riat). Rozhodčí: Lemelin (USA), Salonen - Suominen (oba Fin.), Kohlmüller (Něm.). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Diváci: 4683.

Sestava ČR: Škarek - Hrdinka, Hronek, Kalina, Zbořil, D. Krenželok, Vála - M. Špaček, A. Musil, Š. Stránský - D. Kaše, Nečas, Kurovský - Jašek, F. Chlapík, Koblížek - Suchý, K. Reichel, Šoustal. Trenéři: Jakub Petr, Jiří Dopita a Petr Svoboda.

Dánsko – Finsko 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Boysen (Weichel, True), 18. Madsen (Jensen, Hoeg), 36. Blichfeld (Röndbjerg, Koch) 45. Vaakanainen (Jesper Mattila, Väyrynen), 56. Björkqvist (Luoto, Julius Mattila). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Šír (ČR) Fluri (Švýc.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 4733.

Skupina B:

Lotyšsko – Rusko 1:9 (0:3, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Balcers (Dzierkals) 6. Jurtajkin (Dronov), 13. Polunin (Kaprizov, Sidorov), 18. Karnauchov (Gurjanov, Kudako), 21. Kaprizov (Vorobjov, Polunin), 25. Polunin (Rykov, Vorobjov), 26. Beljajev (Jurtajkin, Alexejev), 47. Kaprizov (Rykov, Vorobjov), 50. Trenin (Kaprizov, Polunin), 57. Kaprizov (Rykov, Vorobjov). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Linde Dahmen (oba Švéd.), Suchánek (ČR). Vyloučení: 9:5. Využití: 1:3. Diváci: 6789.

Kanada – Slovensko 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Lauzon (Gauthier, Jost), 31. Raddysh (Dubois, Chabot), 33. Cirelli (Lauzon, Speers), 37. Chabot (Barzal, Strome), 43. McLeod (Cirelli, Dubé). Rozhodčí: Hribik (ČR), Sheva Davis (oba USA), Haurum (Dán.). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 12 694.