Nevěřící Chemici. Oceláři je přejeli silou válce

Prohlédněte si galerii z šestého finále extraligy v Litvínově, které rozhodlo o tom, že se o titulu rozhodně ve čtvrtek na ledě Třince.
Hráči Třince totiž v úterý zvítězili v šestém finálovém utkání v Litvínově 6:3 a po druhé výhře za sebou vyrovnali stav série na 3:3.
Oceláři zahájili druhý duel v pořadí, v němž měli nůž na krku, podle očekávání s Hrubcem v brance a zdravě sebevědomě. Už ve druhé minutě otevřel skóre Hrňa.
V 16. minutě jel Lukeš sám na Hrubce a přestože se zdálo, že gólmana svým manévrem zmátl, kotouč do branky nedostal. Vynahradil si to v 18. minutě, kdy při nenápadném útoku prostrčil puk na Jánského a ten svižnou ranou zblízka vyrovnal.
Radost Litvínova ale trvala pouze 18 vteřin, neboť Plíhal vrátil vedení Slezanům
Foto: ČTK
ČTK Sport ČTK, Sport
21. 4. 2015 21:36
Prohlédněte si galerii z šestého finále extraligy v Litvínově, které rozhodlo o tom, že se o titulu rozhodně ve čtvrtek na ledě Třince.

Více o zápase Litvínov - Třinec čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy