Zlín vyhrál první finále, brankář Kašík vychytal nulu

FOTO Ševci ušili první vítězství, Kometa jim nestačila
Domácí o svém výhře rozhodli již v první třetině, ve které si vypracovali dvoubrankové vedení.
Gólman Libor Kašík udržel podruhé v play off čisté konto.
Kometa se na vyprodaném stadionu Luďka Čajky představila v brance s Trvajem, který dostal poprvé v play off od začátku přednost před Čiliakem.
Oba týmy začaly zvolna a v úvodu utkání hrály opatrně.
17. 4. 2014 20:41

Zlín - Hokejisté Zlína vykročili do finále extraligy pravou nohou. V prvním zápase dnes Kometu Brno na svém ledě suverénně přehráli a zvítězili 3:0.

Tým PSG si rozhodující náskok vytvořil během prvních dvou třetin, kdy se postupně trefili Marušák, Balaštík a Honejsek. Kometa se poté už na odpor nezmohla.

Druhý zápase se hraje ve Zlíně zítra.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Dva údery Zlína v první třetině

Brnu se v play off na venkovních kluzištích hodně daří, ovšem dneska tuto bilanci nepotvrdilo ani náhodou. Jako první se po opatrném úvodu dostali ke slovu Zlínští, kteří v 7. minutě využili hned první přesilovku. A to už po šesti sekundách. Rychle zpracované buly proměnil v přesnou ránu od modré Marušák.

Zvýšit mohl po individuální akci Holík, jenže z mezikruží nezamířil přesně. To doražející duo Köhler - Balaštík už o pár minut úspěšné bylo. Naopak Jan Hruška na druhé straně při dorážce zblízka selhal.

Stačila pojistka a Kašík

Ve druhé třetině se Zlín více zatáhl do obranné ulity a nechával snahu na Kometě. Ovšem hosté toho moc nevymysleli. A když jim pomohlo štěstí, jako v případě odrazu od mantinelu před bránu, tak neměli dobře seřízená mířidla.

A tak domácím stačila k pojištění náskoku pohledná spolupráce ze 36. minuty. Melenovský zpoza brány viděl sjíždějícího Honejska, který u tyčky z první prostřelil Trvaje potřetí.

Zlínské zároveň držel gólman Kašík, který se vyznamenal především v závěru střetnutí. Zvláště jeho zákroky lapačkou sklidily zasloužený potlesk a odměnou mu byla vychytaná nula.

Finále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

PSG Zlín - HC Kometa Brno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 37. Honejsek (Melenovský). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Zlín: Kašík - Zámorský, Kotvan, Marušák, Horák, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Brno: Trvaj - Miller, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa. Dujsík - H. Zohorna, Čermák, Pivko - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Jakub Svoboda, Koreis, J. Hruška - Vondráček, P. Mrázek, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.