Hitparáda týmů

SportPlus
9. 5. 2005 11:01

1. Česko
S Jágrem to máme v malíku...

2. Švédsko
Američané jsou přece spojenci, ne!?

3. Kanada
Kam se poděla mistrovská forma.

4. USA
Roach: "Že by zase Češi? Jupíí!"

5. Rusko
Den vítězství!

6. Finsko
Prvotřídní vídeňská sauna už chystá své služby.

7. Slovensko
Pořád to někde drhne...

8. Švýcarsko
Sehr gut!

9. Lotyšsko
Svatý Artursi, stůj při nás a pomoz nám do čtvrtfinále.

10. Bělorusko
Pošlete do Prahy přátelskou nótu...

11. Kazachstán
Jak se vlastně dává ten gól?

12. Ukrajina
Zachránili jsme se, to zas padne litrů vodky.

13. Německo
Česká letka nás spasí. Tedy snad.

14. Dánsko
Nemohli bychom si radši zahrát fotbal?

15. Slovinsko
Co tu vlastně děláme?

16. Rakousko
Holt doma je doma...

 

Právě se děje

před 25 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy