Hertl ukončil po měsíci střelecký půst a pomohl San Jose k výhře ve Washingtonu

12. 2. 2023 22:27
Útočník Tomáš Hertl ukončil po deseti zápasech NHL čekání na gól, střelou do prázdné branky pečetil v dnešním odpoledním utkání výhru hokejistů San Jose 4:1 ve Washingtonu. Český centr se také asistencí podílel na vítězné brance Alexandra Barabanova.
Tomáš Hertl slaví gól
Tomáš Hertl slaví gól | Foto: ČTK

Barabanov zvýšil na 2:0 v přesilovce ve 30. minutě, kdy Hertl tečoval střelu Erika Karlssona od modré a domácí gólman Charlie Lindgren vyrazil puk před ruského útočníka. Ještě do druhé přestávky snížil Jevgenij Kuzněcov, ale na obrat Capitals nedosáhli.

Ve třetí třetině pojistili výhru Sharks Karlsson a Hertl, jenž si v 58. minutě při risku domácích bez brankáře dojel puk v útočném pásmu a mezi dvěma soupeři skóroval. Hertl se gólově prosadil poprvé od 11. ledna a trefil se popatnácté v sezoně.

Hvězdou utkání byl produktivní obránce Karlsson, jenž se díky dnešní bilanci 1+2 dostal po 54 zápasech na 73 bodů (18+55). Dvaatřicetiletý Švéd se v produktivitě soutěže posunul na páté místo před Davida Pastrňáka a je na dobré cestě stát se šestým obráncem v historii, jenž pokoří hranici 100 bodů v sezoně.

Bodová série Edmontonu a jeho útočné hvězdy Connora McDavida skončila v Montrealu, kde Oilers utrpěli porážku 2:6. Nejproduktivnější hráč soutěže McDavid se nezapsal do statistik poprvé po 15 zápasech a jeho tým nebodoval přesně po měsíci. K utkání na ledě druhého nejhoršího týmu Východní konference přijeli Oilers po 11 utkáních, z nichž devět vyhráli a ve dvou získali po bodu.

V dresu Canadiens vstřelil ve 31 letech první gól v NHL Alex Belzile a první dvougólový duel v kariéře zažil Jordan Harris. Brankář Jake Allen si připsal 29 zákroků včetně sedmi proti čtyřnásobnému vítězi bodování McDavidovi.

Dvakrát se trefil také Jaden Schwartz ze Seattlu, jenž zvítězil 4:3 na ledě Philadelphie. Kraken ukončil po třech zápasech sérii porážek v utkání chudém na střely: jeho gólman Philipp Grubauer měl 15 zásahů, brankář domácích Flyers Felix Sandström jen o dva víc.

NHL:

Montreal - Edmonton 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Branky: 24. a 43. Harris, 9. Belzile, 29. Josh Anderson, 39. Harvey-Pinard, 50. Dvorak - 33. Draisaitl, 35. E. Kane. Střely na branku: 30:31. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Harris, 2. Allen, 3. Belzile (všichni Montreal).

Philadelphia - Seattle 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 3. Tippett, 24. J. Van Riemsdyk, 57. P. Brown - 39. a 42. Schwartz, 13. Eberle, 18. Tolvanen. Střely na branku: 18:21. Diváci: 18.129. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Eberle (oba Seattle), 3. Tippett (Philadelphia).

Washington - San Jose 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 37. Kuzněcov - 3. J. Svečnikov, 30. Barabanov (Hertl), 53. E. Karlsson, 58. Hertl. Střely na branku: 21:33. Střely na branku: 1. E. Karlsson, 2. Barabanov (oba San Jose), 3. Kuzněcov (Washington).