Naštvaný Hertl: Za debakl si můžeme sami

Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 1. 2013 14:45
"Výsledek je naprosto nepřijatelný," zlobil se po utkání s Amerikou Tomáš Hertl. Největší hvězda juniorského výběru na mistrovství světa v Ufě
Tomáš Hertl tomu nemůže uvěřit. Na světelné tabuli svítilo na konci skóre 0:7.
Tomáš Hertl tomu nemůže uvěřit. Na světelné tabuli svítilo na konci skóre 0:7. | Foto: Reuters

Ufa - Češi klíčový zápas, čtvrtfinále na juniorském mistrovství světa, projeli na plné čáře. A moc dobře to ví také největší hvězda českého výběru Tomáš Hertl.

"Výsledek je naprosto nepřijatelný. Pokazili jsme si to jen a jen sami, skoro půl zápasu jsme byli v oslabení," čertil se po zápase Hertl.

Místo vysněného boje o medaili tak po roce znovu přichází pouze zápas o páté místo. I v něm by ale o motivaci mělo být postaráno. Sice se nebude hrát o cenný kov, ale odměnou za páté místo je papírově slabší základní skupina na příštím šampionátu.

Tomáši, co se vám ale po takovém zápase honí hlavou?
Moc nás to štve. Ten výsledek je nepřijatelný. Co se dá dělat. Na to se musí zapomenout, ale bude to hodně těžké. Pokazili jsme si zápas sami. Po první třetině to bylo ještě dobré, pětkrát jsme ale hráli ve třech, furt jsme byli v oslabení. Můžeme si za to sami, na to ani nejde nic říct.

Přitom jste si hodně věřili. Nechtěli jste až moc?
Možná jo. Šance jsme měli. Náš útok taky. Já jsem měl zase milion šancí a zase jsem nic nedal. To nám taky nepomůže, když tam jsme od toho, abychom ty góly dávali.  Co se dá dělat, Američanům tam padalo všechno a výsledek tak vypadá.

S čím jste šli do třetí třetiny? Za stavu 0:6 už s tím asi těžko šlo něco udělat...
Když už je to šest nula, tak už s tím těžko něco uděláte. Chtěli jsme ale ještě zabojovat, abychom z ledu odcházeli alespoň se ctí. Jenže jsme dostali další gól, zase snad pětkrát jsme hráli ve třech, navíc nám gólman chytil iks jejich dalších šancí.

Jak těžké bude místo zápasu o medaili hrát zápas pouze o umístění?
Musíme to hodit za hlavu. Bude to těžké. Teď musíme bojovat o páté místo a o to, aby příští rok měli kluci lepší skupinu.

Je to vůbec pro vás motivace, když už sám příští rok na dvacítky nepojedete?
Motivovat se kvůli pátému nebo šestému místu je těžké. Loni nám ale kluci taky pomohli, abychom hráli tu papírově lepší skupinu, i když teda ta letošní ukázala, jak se hokej vyrovnává. Chceme každopádně odjet s co nejlepším výsledkem.