Polák se v NHL porval s Jaškinem. San Jose je krok od finále Stanley Cupu

Aktualizováno 24. 5. 2016 7:44
Hokejisty San Jose Sharks dělí jediné vítězství od premiérové účasti ve finále Stanley Cupu. V šestém utkání série si tým okolo kapitána Joea Pavelskiho vybojoval postupový mečbol na ledě St. Louis po vítězství 6:3. Jednou asistencí se prezentoval také Tomáš Hertl.
Joe Pavelski (C) a Tomáš Hertl slaví branku v šestém zápase ve finále konference proti St. Louis. | Foto: Reuters

New York - Útočník Tomáš Hertl si připsal asistenci u vítězného gólu hokejistů San Jose, kteří porazili St. Louis Blues na jejich ledě 6:3 a v semifinále play off NHL se ujali vedení 3:2 na zápasy. Pikantností utkání byla pěstní potyčka českého obránce v dresu Sharks Romana Poláka s útočníkem domácích Dmitrijem Jaškinem.

Blues v zápase dvakrát vedli 2:1 a 3:2. Jenže San Jose mají kapitána Joea Pavelskiho, který minutu a půl před koncem druhé třetiny vyrovnal v přesilové hře na 3:3 a hned po šestnácti sekundách třetího dějství dostal hosty do vedení 4:3.

Polák a Jaškin se poprali v polovině zápasu, kdy druhý jmenovaný klečíc u mantinelu nezaviněně zasáhl Poláka hokejkou do obličeje a ten svého krajana udeřil zezadu dvakrát pěstí do hlavy. Oba se pustili do šarvátky, v níž měl urostlejší Polák mírně navrch. Jenže kromě pětiminutového vyloučení inkasoval ještě menší trest za hrubost a Blues v přesilovce vstřelili třetí gól.

Nebyl jim však nakonec nic platný a San Jose jsou tak jedno vítězství od premiérové účasti ve finále Stanley Cupu v historii klubu. Postup si mohou vybojovat ve středu na domácím ledě.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 6. zápas:

St. Louis - San Jose 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky: 8. Schwartz, 16. Brouwer, 32. Fabbri - 25. a 60. J. Ward, 39. a 41. Pavelski (na druhou Hertl), 4. Vlasic, 60. Tierney. Střely na branku: 21:27. Diváci: 19.372. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Fabbri (St. Louis), 3. J. Thornton (San Jose). Stav série 2:3.