Hemský se v NHL podílel dvěma góly na výhře Edmontonu

18. 2. 2011 7:14
Výhru Bostonu zase dirigoval David Krejčí
Aleš Hemský.
Aleš Hemský. | Foto: Reuters

New York - Český útočník Aleš Hemský se ve čtvrtečním utkání NHL zasloužil dvěma góly o výhru Edmontonu 4:1 nad Montrealem.

Pardubický rodák, který i v minulém utkání zaznamenal dva kanadské body, otevřel v první třetině gólový účet zápasu, když se po vhazování pěkným manévrem dostal od mantinelu do mezikruží a skóroval střelou zápěstím.

Druhý zásah přidal Hemský v poslední minutě do prázdné branky při závěrečné powerplay soupeře. U jediného gólu hostí si připsal přihrávku Roman Hamrlík.

Český útočník David Krejčí přispěl gólem a asistencí k výhře Bostonu 6:3 na ledě New Yorku Islanders a byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

Hosté položili základ k vítězství už v úvodním dějství, po němž vedli 3:0. Čtvrtou trefu Bruins přidal hned v první minutě prostřední části Krejčí, když dorazil svou vlastní střelu. Islanders tak přišli o sérii čtyř výher, nestačily jim ani dvě branky Johna Tavarese.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Boston 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)

Branky: 22. a 53. Tavares, 26. Bailey (Martínek) - 2. Wheeler, 8. Recchi, 10. G. Campbell, 21. Krejčí, 23. Seguin, 28. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 37:34. Diváci: 12.478.

NY Rangers - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 25. Callahan, 47. Gáborík, 57. Anisimov, rozh. nájezd Zuccarello - 6. a 58. D. Brown, 48. Greene. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Detroit 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Branky: 32. Hedman, 35. Downie - 15. a 52. Dacjuk (na druhou Hudler), 7. Cleary, 37. Kronwall, 38. Abdelkader (Kindl), 59. Helm. Střely na branku: 41:30. Diváci: 20.849.

Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky: 35. Erat, 39. Spaling, 40. Fisher (Erat) - 39. D. Sedin. Střely na branku: 26:36. Diváci: 15.337.

Edmonton - Montreal 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 9. a 60. Hemský, 44. Eberle, 45. R. Jones - 25. Halpern (Hamrlík). Střely na branku: 28:37. Diváci: 16.839.

Phoenix - Atlanta 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

Branky: 4. Belanger, 12. Doan, 36. Korpikoski, 40. Hanzal - 6. Thorburn, 25. Ladd, 30. Peverley. Střely na branku: 32:36. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 58 minut, inkasoval čtyři branky ze 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,50 procenta. Diváci: 10.576.

San Jose - Washington 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 19. Pavelski, 45. Clowe, 51. Heatley - 20. Ovečkin, 59. Bäckström. Střely na branku: 28:25. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 17.562.