Hemský se podílel jednou trefou na výhře Edmontonu v Dallasu

2. 12. 2013 6:24
Český útočník Aleš Hemský přispěl v nedělním utkání NHL jedním gólem k výhře Edmontonu v Dallasu 3:2 po samostatných nájezdech.
Takhle vypadala trefa Aleše Hemského | Video: Youtube.com

New York - Jedním gólem přispěl český útočník Aleš Hemský v nedělním utkání NHL k výhře Edmontonu v Dallasu 3:2 po samostatných nájezdech.

Pardubický rodák, který v předchozích pěti zápasech neskóroval, vyrovnal necelých pět sekund před vypršením druhé třetiny z dorážky na 1:1. Oilers i v závěrečné části smazali jednobrankové manko a rozstřel rozhodl David Perron.

"Oba naši gólmani jsou katalyzátorem našeho týmu a drží nás v zápase," řekl trenér Edmontonu Dallas Eakins na adresu gólmanů a zejména vyzdvihl výkon Dubnyka. "Nikdy není lehké naskočit do rozjetého zápasu. Zvlášť v takhle těsných. Ale zvládl to a podržel nás. Dneska mohli být hravě oba naši gólmani vyhlášeni mezi prvními třemi hvězdami utkání. To by se snad v soutěži stalo poprvé," dodal kouč.

Daniel Alfredsson se poprvé ve své kariéře představil v Ottawě v dresu soupeře a gólem do prázdné branky pečetil v předposlední minutě vítězství Detroitu 4:2.

Michálek asistoval u výhry Ottawy

"Bylo příjemné uzavřít gólem skóre a potvrdit naši výhru. Výsledek je o to sladší. Ale pro mě osobně by ten večer byl nezapomenutelný, i kdybychom prohráli," uvedl bývalý kapitán Ottawy. Těžko hledal slova, kterými by popsal, jak se cítil při vřelém přivítání domácími fanoušky. "Říkáte si, jestli si zasloužíte být takhle odměněni, když všechno, co děláte, je jen hokej. Rozhodně ale cítím k tomu městu a týmu respekt," dodal Alfredsson.

Švédský útočník, jenž v létě po 17 sezonách strávených u Senators poprvé změnil v NHL působiště, obdržel od dvaceti tisíc diváků za svůj dlouholetý přínos týmu potlesk ve stoje. Na první gól vítězů přihrával Jakub Kindl, na druhé straně si jednu asistenci připsal Milan Michálek.

I ve zbývajícím utkání nedělního programu NHL se z výhry radovali hosté, když Vancouver uspěl na ledě Caroliny 3:2. Canucks sice v úvodní minutě druhé třetiny přišli během deseti sekund o dvoubrankový náskok, ale vedení jim brzy vrátil zpět Ryan Kesler svým druhým zásahem v utkání.

NHL:

Carolina - Vancouver 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky: 21. J. Staal, 21. Gerbe - 4. a 22. Kesler, 16. Sestito. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.916.

Ottawa - Detroit 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky: 35. MacArthur (M. Michálek), 59. Zibanejad - 32. a 42. Miller, 29. Franzén (Kindl), 59. Alfredsson. Střely na branku: 32:23. Diváci: 20.011.

Dallas - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 32. a 44. Garbutt - 40. Hemský, 55. Ference, rozhodující sam. nájezd Perron. Střely na branku: 45:32. Diváci: 12.673.