Hejduk jmenoval nejmladšího kapitána historie NHL

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
5. 9. 2012 11:33
Devatenáctiletý Gabreil Landeskog v Coloradu Avalanche překonal rekord Sidney Crosbyho.
Gabriel Landeskog, vítěz Calderovy trofeje.
Gabriel Landeskog, vítěz Calderovy trofeje. | Foto: Reuters

Denver - Švédský hokejista Gabriel Landeskog přepsal historii NHL.

Po devatenácti letech (a 286 dnech) svého života byl jmenován kapitánem týmu Colorada Avalanche, čímž se stal nejmladším kapitánem klubu NHL v dějinách a o 11 dní přepsal dosavadní rekord Sidney Crosbyho.

Jako svého nástupce si ho vybral o sedmnáct let starší Milan Hejduk, jenž tuto funkci plnil od loňského listopadu.

"Céčka" se vzdal Milan Hejduk

Český kanonýr v uplynulé sezoně nenašel své místo v prvních dvou formacích, a po bodově nejchudší sezoně v kariéře se rozhodl předat "céčko" nastupující generaci.

"Moc rád jsem plnil funkci kapitána Colorada, byla to pro mě čest," prohlásil dle serveru NHL.com u této příležitosti Hejduk. "Moje role v týmu se ale změnila a já cítím, že kapitánem by měl být někdo, kdo hraje v týmu významnější roli."

Jasnou Hejdukovou volbou se stal vítěz Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka minulé sezony Gabriel Landeskog.

"O Gabem (Gabrielu Landeskogovi) jsem neměl nejmenších pochyb, je sice mladý, ale starší hráči mu budou pomáhat. Kapitánem bude určitě po dlouhá léta," uvedl český hráč, proč s trenéry vybrali za kapitána právě Landeskoga.

Landeskog: Je to čest

Talentovaný švédský hokejista, který ve své první sezoně v NHL nasbíral 52 kanadských bodů, tvrdí, že o podobné roli vždycky snil.

"Je to pro mě velká čest, dělat kapitána klubu, ve kterém působili třeba Joe Sakic, nebo právě Milan Hejduk," prohlásil švédský útočník. "Moc se na to těším."

Sezona NHL by se měla rozběhnout 11. října, ovšem pokud se NHL a zástupci hráčů do příští soboty nedohodnou na rozdělení příjmů, může minimálně část sezony ohrozit výluka.

 

Právě se děje

Další zprávy