Hejdukův gól prohru Colorada neodvrátil

ČTK
13. 2. 2006 7:13
New York - Hokejisté Detroitu porazili v posledním hracím dnu zámořské NHL před olympijskou přestávkou Colorado 6:3 a slavili šesté vítězství za sebou. V utkání, před jehož začátkem bylo oceněno po devíti olympionicích v každém mužstvu, se gólově prosadil český útočník "Lavin" Milan Hejduk.

Detroit snadno otočil vývoj zápasu, ve kterém už prohrával po Hejdukově zásahu 0:2. "Proti takovým soupeřům musí být hra dokonalá v každé fázi," konstatoval trenér Avalanche Joel Quenneville. "Mají skvělý tým. Proti nim je třeba hrát lépe hlavně ve středním pásmu, kde umějí nabrat velkou rychlost," dodal kapitán Colorada Joe Sakic, který asistoval u Hejdukovy trefy. Obrat Detroitu režírovali gólem a dvěma asistencemi Rus Pavel Dacjuk a jen o jeden kanadský bod chudší trio Švédů Tomas Holmström, Nicklas Lidström, Henrik Zetterberg. V souboji bratří Michálků, ve kterém oba zaznamenali asistenci, byl úspěšnější mladší Milan, jehož San Jose vyhrálo ve Phoenixu 5:4 v prodloužení. Ani dvě asistence Filipa Kuby nestačily na dva body Minnesotě, která podlehla Vancouveru 3:2 rovněž v prodloužení. Ve dvojnásobného nahrávače se proti St. Louis proměnil také Aleš Hemský z Edmontonu, který prohrál před vlastními fanoušky 4:5 po samostatných nájezdech. Blues k překvapivému výsledku dopomohl asistencí Petr Čajánek. Rozhodující gól ale vstřelil Dennis Wideman. "On šel na východ a já na západ," konstatoval po rozhodujícím blafáku gólman Oilers Mike Morrison. Reprezentačnímu kouči Aloisi Hadamczikovi muselo zatrnout ve druhé třetině, kdy se na ledě srazili Hemský se spoluhráčem Horcoffem. Otřesený český olympionik musel do kabin, ale vzápětí se do hry vrátil. Jedenáct branek padlo v Los Angeles, kde prohrál 5:6 Dallas. Hosté v Kalifornii promarnili v poslední dvacetiminutovce tříbrankový náskok. "Poslední utkání před přestávkou jsme chtěli za každou cenu zvládnout," podotkl domácí Luc Robitaille. "Stalo se nám to, co se v předchozích duelech dělo našim soupeřům," posteskl si nad ztraceným náskokem kapitán Dallasu Mike Modano. "Všichni jsme si chtěli dát gól a přestali bránit," hledal důvody kruté porážky. Kanonýr Eric Staal rozhodl proměněným nájezdem až v šesté sérii o vítězství Caroliny nad Buffalem 4:3. "Jsem rád, že jsem dostal šanci rozhodnout. Chtěl jsem ji využít," řekl po utkání bývalý lídr tabulky střelců. "Dělali jsme maximum. Oni měli včera volno, my hráli za posledních čtyřiadvacet hodin dvě utkání," omlouval úbytek sil kouč Buffala Lindy Ruff. Trojka "bezejmenných" útočníků Penner, Perry a Getzlaf byla opět pilířem Anaheimu v utkání proti Chicagu, které domácí vyhráli 4:1. Mladíčci v posledních devíti zápasech nasbírali osm bodů. "Skvěle nám pomáhají. Dnes hráli parádně. Vědí, že jestli chceme do play off, tak potřebujeme jejich vydatný příspěvek," řekl na adresu talentovaných hokejistů jejich spoluhráč Andy McDonald. Výsledky nedělních zápasů NHL: Edmonton - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0) Branky: 7. a 45. Smyth, 4. Torres, 58. Laraque - 7. a 33. Stempniak, 14. Tkachuk, 57. McClement, rozhodující sam. nájezd Wideman. Střely na branku: 28:21. Diváci: 16.839. Los Angeles - Dallas 6:5 (2:1, 0:4, 4:0) Branky: 5. Demitra (Višňovský), 11. Roenick (Demitra), 41. Višňovský (Demitra), 43. Dempsey (Demitra), 43. L. Robitaille, 54. D. Armstrong (Višňovský) - 3. M. Tjärnqvist, 22. Guerin, 35. Arnott, 38. Zubov, 39. Lehtinen. Střely na branku: 40:27. Diváci: 18.118. Carolina - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0) Branky: 17. Wallin, 29. Cole, 46. Justin Williams, rozhodující sam. nájezd Staal - 28. a 37. Dumont, 38. Roy. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.730. Detroit - Colorado 6:3 (1:2, 2:1, 3:0) Branky: 14. Schneider, 27. Dacjuk, 31. Jason Williams, 45. Holmström, 49. Zetterberg, 59. Shanahan - 6. Brisebois, 11. Hejduk, 30. Hinote (Svatoš). Střely na branku: 39:23. Diváci: 20.066. Anaheim - Chicago 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Branky: 7. a 59. Lupul, 41. Penner, 44. Perry - 24. Sharp. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.174. Vancouver - Minnesota 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) Branky: 8. Kresler, 26. Allen, 62. D. Sedin - 20. Walz, 45. Dupuis. Střely na branku: 30:16. Diváci: 18.630.