Hejduk zařídil výhru Colorada, Plekanec hvězdou zápasu

Sport Sport, Red Spo, ČTK
18. 11. 2009 7:06
Osmým gólem v sezoně rozhodl o výhře nad Calgary.
Útočník Colorada Milan Hejduk se raduje z gólu. Vlevo John-Michael Liles, vpravo Joe Sakic. | Foto: Reuters

Calgary - Milan Hejduk zařídil svým osmým gólem v sezoně výhru hokejistů Colorada 3:2 na ledě Calgary. Český útočník se trefil za stavu 2:2 v poslední minutě druhé třetiny v přesilové hře a připsal si vítězný gól.

Hráči Avalanche se tak dokázali otřepat z posledního nevydařeného zápasu s Vancouverem, v němž utrpěli debakl 2:8.

Tentokrát ukázali příkladnou bojovnost, když zblokovali plných 24 střel mířících na branku Craiga Andersona, který tak musel zasahovat jen proti šestatřiceti pokusům místo šedesáti.

Čtěte dále: Voráček rozhodl o výhře Columbusu. New Jersey padlo

"Vrhání do střel je našim hráčům vlastní, dělají to od začátku sezony," poznamenal trenér Colorada Joe Sacco, jehož tým je v počtu zblokovaných střel druhý nejlepší.

"Hráči jako Brett Clark, Adam Foote a Scott Hannan skáčou do střel pořád. Vždy obětují své tělo pro úspěch týmu."

Ovečkin zažil vítězný návrat po zranění

Velkou obětavost předvedli také hokejisté Washingtonu v duelu na ledě New Yorku Rangers, kde prožil úspěšný návrat do sestavy Capitals Alexandr Ovečkin. Ruský útočník, který kvůli zranění vynechal šest zápasů, přispěl gólem k vítězství 4:2.

Ovečkin se trefil v 16. minutě, kdy v přesilové hře vyrovnal na 1:1, a s patnácti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Mariánem Gáboríkem, jenž vstřelil obě branky Rangers.

Asistenci u Ovečkinova gólu si připsal český útočník Tomáš Fleischmann, který tak bodoval v devátém zápase po sobě.

Hlavními hrdiny se ale stali jeho spoluhráči ze čtvrté formace Bradley a Laing. Bradley si v první třetině odnesl tržnou ránu nad levým okem z bitky s Aaronem Vorosem, načež necelých pět minut před koncem se zašitým obočím vstřelil vítězný gól na 3:2.

Laing zase předvedl velkou statečnost, když v úvodu třetí třetiny za stavu 2:1 pro Capitals zastavil střelu Michala Rozsívala vlastní tváří, podle všeho utrpěl zlomeninu čelisti a noc strávil v jedné z newyorských nemocnic.

"Nevím, co na to říct. Takovou obětavost jsem už dlouho na ledě neviděl," řekl útočník Washingtonu Brooks Laich. "Kluci teď krvácejí v šatně, ale díky jejich odvaze jsme dneska vyhráli," dodal Laich.

Michálek přispěl k výhře v bitvě o Ontario

Jednou brankou přispěl k vítězství svého týmu Milan Michálek, jehož Ottawa porazila Toronto rovněž 3:2. Michálek v 32. minutě vyrovnal v početní výhodě na 2:2, hvězdou večera se stal jeho spoluhráč Mike Fisher, autor zbývajících dvou gólů Senators.

Bitva o Ontário, jak se zápasům Ottawy s Torontem přezdívá, přinesla dramatický hokej s řadou šancí, ale i s čtyřmi pěstními souboji. Od 35. minuty, kdy Fisher upravil na 3:2, však už gól nepadl.

Velkou zásluhu na tom měl brankář domácích Pascal Leclaire, který zneškodnil 30 střel Maple Leafs, z toho celou polovinu v závěrečné třetině. Na konci byl taky vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

"Cítil jsem se dobře, byl to vzrušující souboj, hraný ve vysokém tempu," prohlásil Leclaire, jemuž byly v poslední době vyčítány laciné góly a jenž poslední zápas proseděl pouze na střídačce.

"Měli jsme převahu, jenže jsme nedokázali proměnit spoustu šancí," litoval po utkání trenér Toronta Ron Wilson.

"Na druhé straně jsme dostali tři góly po zbytečných zaváháních ve středním pásmu. Vypadá to, jako by soupeř potrestal každou naší chybu. Když jich za večer uděláme pět, dostaneme pět gólů, když tři, tak inkasujeme třikrát. Bohužel, my na druhé straně tak produktivní nejsme," dodal očividně frustrovaný Wilson.

Plekanec byl vyhlášen nejlepším hráčem

Tomáš Plekanec byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu mezi Montrealem a Carolinou, který domácí vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Plekanec přihrál na obě branky ze hry, vítězný gól vstřelil Maxim Lapierre, který v šesté sérii jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu.

Velký podíl na výhře Canadiens má však i brankář Carey Price, který po Lapierrově úspěšném pokusu fantastickým zákrokem zastavil poslední nájezd Matta Cullena. Ten předvedl hbitou kličku a zdálo se, že pohodlně zavěsí do odkryté branky, jenže Price se ještě stihl roztáhnout a špičkou brusle zastavil puk těsně před brankovou čarou.

"Udělal skvělý blafák, jeden z nejlepších, které jsem kdy při nájezdech viděl. Už mě měl na lopatě, mně nezbývalo než jenom pokusit se ještě natáhnout nohu a doufat," přiznal Price. "Nakonec jsme vybojovali velmi důležité vítězství," dodal Lapierre.

Canadiens jenom potvrdili, že jsou specialisty na prodlužování zápasů. V této sezoně jejich utkání dospělo do prodloužení nebo do nájezdů už osmkrát a všech osm skončilo jejich vítězstvím.

NY Rangers - Washington 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
2. a 49. Gáborík - 16. Ovečkin (Fleischmann), 36. Laich, 56. Bradley, 60. Pothier. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.200.

Montreal - Carolina 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
6. Pacioretty (Plekanec), 58. A. Kosticyn (Plekanec), rozh. nájezd Lapierre - 24. Sutter, 27. J. Jokinen. Střely na branku: 35:32. Diváci: 21.273.

Calgary - Colorado 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
32. Iginla, 38. Bourque - 9. Wilson, 39. McLeod, 40. Hejduk. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19.289.

Nashville - San Jose 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
14. Sullivan, 17. Smithson, 29. Ward, 31. Legwand - 15. Nichol, 40. J. Thornton, 60. Marleau. Střely na branku: 31:32. Diváci: 13.324.

Ottawa - Toronto 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
9. a 35. Fisher, 32. M. Michálek - 10. Kessel, 25. Hagman. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.406.