Hejduk to v NHL rozjel. 6 zápasů, 6 gólů

Sport Sport, Red Spo
21. 10. 2008 7:45
Hejduk je třetím nejlepším střelcem letošní NHL
Vizitka Milana Hejduka: průměr gól na zápas, 3. místo v tabulce střelců celé NHL. | Foto: Reuters

Los Angeles - Český útočník Colorada Milan Hejduk předvádí  brilantní vstup do sezony NHL. Může se pochlubit skvělou bilancí: 6 zápasů, 6 gólů.

V pondělí pomáhal zkrotit Los Angeles, když ve 12. minutě přihrával Ryanu Smythovi na vyrovnávací gól na 1:1 a ve 25. minutě vyrovnával na 2:2, když mu nechtěně nahrál soupeř, slovenský centr Michal Handzuš.

Colorado pak odskočilo na vedení 4:2, třetí gól vstřelil opět Smyth. Domácí stačili ve třetí třetině jen snížit na konečných 4:3 pro hosty.

Čtěte více:

Formace Smyth-Stastny-Hejduk má již na svém kontě  za pouhý týden a půl, co liga běží, 11 branek a 24 bodů.

Skvělý Hejdukův start se projevil i v tabulce střelců. V celé NHL mu patří již třetí místo. Trochu překvapivě vede sedmigólový Thomas Vanek z Buffala, šest branek kromě českého útočníka vstřelili i druhý Alexander Sjomin z Washingtonu a čtvrtý Keith Tkachuk ze St. Louis. O jejich pořadí rozhodují asistence, ty má Milan Hejduk zatím dvě.

Výsledky:

Boston - Pittsburgh 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Kessel (Krejčí) - 19. Šatan, rozhodující nájezd Malkin

Montreal - Florida 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 23. Saku Koivu, 51. Bouillon, 60. Plekanec (Hamrlík) - 48. Ballard. Vokoun: 59 minut, 34/31, úspěšnost 91,2%

New York Rangers - Dallas 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Näslund (Rozsíval) - 26. Morrow, 49. Modano

Los Angeles - Colorado 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 7. Moller, 24. O'Sullivan, 43. Doughty - 12. a 37.Smyth (na první Hejduk), 25. Hejduk, 26. Jones