Hejduk slavil 1000. zápas v NHL gólem, ale vyhrál Dallas

5. 2. 2013 5:45
Milan Hejduk v noci odehrál 1000. zápas v NHL. Jubileum oslavil gólem, ani to ale na Jágrův Dallas nestačilo.
Milan Hejduk dnes v noci odehrál v NHL 1000 zápasů.
Milan Hejduk dnes v noci odehrál v NHL 1000 zápasů. | Foto: Reuters

Denver - Milan Hejduk dnes v noci odehrál 1000. zápas v NHL. Jubileum oslavil gólem, jenže k výhře jeho Colorada to nastačilo. Z vítězství 3:2 se radoval Jaromír Jágr s Dallasem.

"Je skvělé, že se trefil zrovna v takovém utkání. Dopadlo to přesně podle našich představ. Milan dal gól a my vyhráli," komentoval zápas svým klasickým humorem Jaromír Jágr.

Hejduk je tepvre devátým Čechem, který tuto zápasovou porci zvládl. Vedle Patrika Eliáše je ale jediný, který všech 1000 zápasů odehrál v barvách jediného týmu.

Jubileum oslavil svou první brankou v sezoně na konci první třetiny. Snížil na 1:2, domácí poté ještě vyrovnali, ale v 36. minutě rozhodl o vítězi Jamie Benn. Ten byl u všech branek Dallasu. Dvě dal, na jednu přihrál. Asistenci si dnes připsal také Jaromír Jágr.

V noci se trefil i Aleš Hemský, který otevřel skóre utkání s Vancouverem. Jeho Edmonton vedl už 2:0, hosté ale v druhé polovině zápasu obrátili a nakonec vezou výhru 3:2 v prodloužení.

Raduje se naopak početné zastoupení Čechů ve Phoenixu. Ten vyhrál 2:1 nad Minnesotou gólem Martina Hanzala. K vítězství 4:1 nad Torontem pomohl Carolině jednou asistencí Jiří Tlustý.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Toronto - Carolina 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Frattin - 22. J. Staal, 31. E. Staal (Tlustý), 41. Faulk, 50. Dwyer. Střely na branku: 42:39. Diváci: 19.072.

Colorado - Dallas 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 19. Hejduk, 32. Parenteau - 3. a 36. Benn, 12. Morrow (Jágr). Střely na branku: 31:26. Diváci: 13.441.

Edmonton - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Hemský, 29. R. Smyth - 33. Hansen, 58. Bieksa, 65. Tanev. Střely na branku: 25:40. Diváci: 16.839.

Phoenix - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Korpikoski, 28. Hanzal (Vrbata, Z. Michálek) - 31. Parise. Střely na branku: 34:22. Diváci: 9.508.

Anaheim - San Jose 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 44. S. Koivu, 54. Souray - 19. Couture. Střely na branku: 32:26. Diváci: 14.324.