Hejduk oficiálně ukončil hokejovou kariéru

Sport Sport
24. 2. 2014 17:04
Někdejší nejlepší střelec NHL a šampion z Nagana Milan Hejduk v pondělí oficiálně ukončil kariéru.
Milan Hejduk.
Milan Hejduk. | Foto: Reuters

Colorado - Milan Hejduk, šampion z Nagana a vítěz Stanley Cupu ze sezony 2000-2001 v pondělí oficiálně ukončil kariéru. Osmatřicetiletý český útočník oznámil dlouho očekávaný konec na tiskové konferenci v Denveru.

“Měl jsem štěstí, že jsem mohl hrát na této úrovni tak dlouho," prohlásil na tiskové konferenci Hejduk, jenž v Coloradu strávil dlouhých 14 let. "Vítězstvím ve Stanley Cupu jsem si zde splnil sen a jsem rád, že můžu nazývat Denver svým domovem."

Hejduk za Colorado odehrál 1020 utkání, v nichž si připsal 375 gólů a 430 asistencí. Mezi lety 1999 - 2011 vždy nastřílel alespoň dvacet branek a v roce 2003 dokonce vyhrál Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL. V sezoně 2011-12 byl dokonce kapitánem Avalanche.

"Milan byl vždy skromný, ale na ledě velmi rychlý a šikovný. Měl dobrou střelu a byl jedním z nejlepších kanonýrů své doby," nešetřil na tiskové konferenci chválou Joe Sakic, někdejší Hejdukův spoluhráč a současný činovník Avalanche.

Hejduk krom naganského zlata také získal olympijský bronz na hrách v Turíně a bronzovou medaili ze světového šampionátu v roce 1998 (Basilej). A to i přesto, že zde odehrál pouhý jediný zápas.

 

Právě se děje

Další zprávy