11. 12. 2010 10:00
Atlanta - Colorado 2:4, Detroit - Montreal 4:2
Milan Hejduk.
Milan Hejduk. | Foto: Reuters

Praha - Útočníci Colorada Avalanche Milan Hejduk a Tomáš Fleischmann utnuli v zámořské NHL vítěznou sérii Atlanty Trashers a jejího gólmana Ondřeje Pavelce.

Trashers doma podlehli 2:4 a prohráli teprve podruhé z posledních deseti zápasů. Ani famózní Ondřej Pavelec, který zneškodnil 25 z 28 střel Colorada, tomu tentokrát nezabránil.

Vokoun v NHL vychytal kanonýry Washingtonu
Erat zase skóroval a jeho Nashville zdolal Detroit

Fleischmann vsítil svůj premiérový gól v dresu Colorada a navíc si připsal asistenci u vítězného gólu Hejduka na 2:3. Poslední gól vstřelili hosté při power-play Atlanty. Colorado díky vítězství přerušilo nepříjemnou sérii čtyř porážek v řadě.

"Jsem rád, že jsem ze svých ramen shodil tlak, a doufám, že mi tam něco spadne i zítra," prohlásil Fleischmann. V sobotu ho čeká utkání na ledě svého bývalého chlebodárce Washingtonu. "Samozřejmě, že se na to utkání těším. Ale musíme hrát především týmově jako dnes, to je jediná šance, jak tam můžeme uspět," poznamenal český útočník.

Avalanche se však možná budou muset v zápase obejít bez Milana Hejduka, jenž kvůli přetrvávajícím problémům s třísly páteční utkání nedohrál.

New Jersey v krizi

New Jersey je nadále ve velkém útlumu. V Ottawě prohrálo 2:3 a byla to už čtvrtá porážka po sobě. Nepomohl ani gól Patrika Eliáše. Šťastnější byl domácí Milan Michálek, který rovněž skóroval.

Fanoušci Devils museli po zápase znovu žehrat na nepřízeň osudu. Rozhodčí totiž New Jersey tři a půl minuty před koncem třetí třetiny neuznali vyrovnávací gól Davida Clarksona, který podle nich kotouč do branky úmyslně kopl. "Vzhledem k tomu, jaké letos máme štěstí, mě to ani nepřekvapilo. Ale úmysl v tom nebyl," řekl po utkání Clarkson.

Detroit - Montreal 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 20. Lidström, 24. Kronwall, 36. Dacjuk, 60. Eaves - 12. Moen, 48. Pouliot. Střely na branku: 32:38. Diváci: 20.066.

Ottawa - New Jersey 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 16. Karlsson, 30. M. Michálek, 32. J. Ruutu - 25. Eliáš, 35. Zubrus. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.471.

Dallas - Carolina 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Neal, rozh. nájezd B. Richards - 30. Tlustý. Střely na branku: 29:23. Diváci: 13.012.

Edmonton - Tampa Bay 4:3 po sam. náj. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Pääjärvi, 26. Hall, 37. Gilbert, rozh. nájezd Eberle - 6. Jones, 18. Malone, 52. Stamkos (Kubina). Střely na branku: 23:41. Diváci: 16.839.

Atlanta - Colorado 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 6. Bergfors, 36. Little - 25. Fleischmann, 32. Mauldin, 41. Hejduk (Fleischmann), 60. Stastny. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 28 střel inkasoval tři góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 14.034.

Anaheim - Calgary 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 13. Višňovský, 37. Sexton, rozh. nájezd Perry - 47. O. Jokinen, 54. Moss. Střely na branku: 25:39. Diváci: 13.775.