Už žádný lev. Hokejová Slavia mění identitu, nové logo křtil i Bednář

Sport Sport
6. 8. 2020 18:22
Hluboko kořeny, vysoko cíl. To je nové motto hokejové Slavie, která ke 120. výročí od založení klubu mění svoji vizuální identitu.
Nové logo klubu HC Slavia Praha
Nové logo klubu HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Pražané chtěli novou tvář původně představit v přípravném utkání proti Litoměřicím, jenže zápas byl zrušen, neboť někteří slávisté byli nedávno pozitivně testováni na covid-19.

Část hokejistů, jako jsou například klubové legendy Jaroslav Bednář, Jan Novák a Marek Tomica, i tak vyjeli na led, aby červenobílý dres s novým logem pokřtili.

Klub chce změnou připomenout svou bohatou historii, a tak modernizoval logo používané před rokem 2007. Tehdy se slávisté začali prezentovat červenobílým lvem, což značná část jejich fanoušků příliš neocenila.

V nové vizuální identitě nechybí červená hvězda. Na svých svetrech ji nosili zakladatelé klubu. 

Slavia, která v extralize vybojovala dva tituly (2003 a 2008) a během éry trenéra Vladimíra Růžičky dlouhodobě patřila k nejlepším mužstvům soutěže, momentálně nastupuje v nižší první lize.

Zleva Marek Tomica, Jaroslav Bednář a Jan Novák při křtu nové identity klubu HC Slavia Praha.
Zleva Marek Tomica, Jaroslav Bednář a Jan Novák při křtu nové identity klubu HC Slavia Praha. | Foto: HC Slavia Praha
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy