Už žádný lev. Hokejová Slavia mění identitu, nové logo křtil i Bednář

Sport Sport
6. 8. 2020 18:22
Hluboko kořeny, vysoko cíl. To je nové motto hokejové Slavie, která ke 120. výročí od založení klubu mění svoji vizuální identitu.
Nové logo klubu HC Slavia Praha
Nové logo klubu HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Pražané chtěli novou tvář původně představit v přípravném utkání proti Litoměřicím, jenže zápas byl zrušen, neboť někteří slávisté byli nedávno pozitivně testováni na covid-19.

Část hokejistů, jako jsou například klubové legendy Jaroslav Bednář, Jan Novák a Marek Tomica, i tak vyjeli na led, aby červenobílý dres s novým logem pokřtili.

Klub chce změnou připomenout svou bohatou historii, a tak modernizoval logo používané před rokem 2007. Tehdy se slávisté začali prezentovat červenobílým lvem, což značná část jejich fanoušků příliš neocenila.

V nové vizuální identitě nechybí červená hvězda. Na svých svetrech ji nosili zakladatelé klubu. 

Slavia, která v extralize vybojovala dva tituly (2003 a 2008) a během éry trenéra Vladimíra Růžičky dlouhodobě patřila k nejlepším mužstvům soutěže, momentálně nastupuje v nižší první lize.

Zleva Marek Tomica, Jaroslav Bednář a Jan Novák při křtu nové identity klubu HC Slavia Praha.
Zleva Marek Tomica, Jaroslav Bednář a Jan Novák při křtu nové identity klubu HC Slavia Praha. | Foto: HC Slavia Praha
 

Právě se děje

před 26 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy