HC Lev bude mít nového vlastníka. Sestaví supertým

Zdeněk John
6. 4. 2012 16:20
Chystá se malá česká reprezentace pro KHL
Tomáš Netík v dresu popradského HC Lev. Pražský Lev má mít podobu malé české reprezentace.
Tomáš Netík v dresu popradského HC Lev. Pražský Lev má mít podobu malé české reprezentace. | Foto: hclev.ru

Praha - Majitel prvního českého týmu v KHL, pražského HC Lev, jedná o prodeji klubu. Novým vlastníkem se podle informací deníku Insider stane finančně silné duo: společnost kontrolovaná ruským plynovým gigantem Gazpromem a další, dosud nejmenovaná firma.

Zatím jen v zákulisí se rýsuje hokejově zajímavý plán - sestavit skutečně silný tým HC Lev. Po přestěhování do Prahy chce hrát v KHL výraznější roli než jeho předchůdce z Popradu, který se neprobojoval do play-off.

Podle toho, co zjistil zmíněný deník Insider od lidí blízkých rozhovorům o prodeji klubu, nový majitel bude chtít postavit v KHL jakousi „malou českou reprezentaci".

Co jsme psali o KHL v Praze:

 • Poplach jménem KHL. Ruské hokejové nebezpečí se blíží
 • HC Lev se stěhuje do pražské O2 areny, řekl šéf KHL
 • Lev bude v Praze, v Popradu ale po něm měly zbýt dluhy
 • Šéf O2 areny v Praze: Čekáme na manuál o KHL
 • Oficiálně současný majitel HC Lev, společnost ČKD Group, informace o zmíněné obchodní transakci popírá. To je ovšem při dosud nedokončených obchodech běžná praxe.

  "V tomto týdnu jsme v médiích zveřejnili strukturu vlastníků klubu. Nedávno vytvořená pražská firma HC Lev, a.s. je 100% vlastněná skupinou ČKD GROUP. A na tom se nic nemění," uvedl pro Aktuálně.cz mediální zástupce ČKD Karel Samec.

  Rozpočet klubu: dosud neznámo

  Lev může dík mohutnějšímu finančnímu zázemí dostat možnost stáhnout do svých řad početnou skupinu hokejistů, kteří dříve nastupovali buď v NHL, nebo v KHL. Má také ale v úmyslu nabídnout angažmá největším hvězdám extraligy. Jaký bude rozpočet klubu, zatím ale není přesně známo.

  HC Lev získal nedávno povolení hrát KHL v Praze od Českého svazu ledního hokeje. V těchto dnech finišuje s jednáními o podmínkách, za nichž bude nastupovat v pražské O2 areně, potvrdil Aktuálně.cz už dříve šéf Bestsportu Richard Benýšek. Bestsport je provozovatelem arény.

  Na zápasy Slavie chodilo do arény necelých pět tisícovek lidí, silný tým sestavený z českých reprezentantů v KHL je ale chytrým marketinkovým lákadlem. Dá se předpokládat návštěvnost nejméně dvojnásobná oproti slávistickým utkáním v extralize.

  Hrát se bude v O2 areně

  I tady, pokud jde o halu, lze nalézt propojení mezi Gazpromem a Prahou. Připomeňme, že jedním ze dvou velkých věřitelů Bestsportu je KKCG miliardáře Karla Komárka. Je velmi pravděpodobné, že spolu s PPF získá O2 arenu do svého vlastnictví.

  A právě KKCG s Gazpromem čile spolupracuje v Rusku. Budoucí HC Lev tedy bude hrát takřka „ve vlastní hale". KKCG je například jedním z hlavních sponzorů KHL.

  Není zatím přesně jasné, zda se Gazprom stane majoritním, či přesně polovičním vlastníkem HC Lev. Spojitost je ale i v tomto případě logická. Šéfem Gazpromu je prezident KHL Alexandr Medveděv. Právě on na tiskové konferenci v Čeljabinsku už v březnu jako první oficiálně „vyzradil" přestěhování popradského Lva do Prahy.

  Gazprom má své obchodní zájmy v Evropě, a proto expanzi KHL do Prahy vítá jako příležitost nejen hokejovou.

   

  Právě se děje

  před 6 hodinami

  Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

  Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

  Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

  Zdroj: ČTK
  před 6 hodinami

  Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

  Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

  Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

  "Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

  Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

  před 7 hodinami

  Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

  Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

  De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

  Další zprávy