Havlát skóroval i nahrával. Pomsta Chicagu vyšla

ČTK ČTK, Red Spo
12. 1. 2009 6:59
Gól dali v neděli také Erat a Holík

New York - Odveta se hokejistům Chicaga povedla na výbornou. V noci z neděle na pondělí oplatili Nashvillu sobotní prohru 1:4 a i díky gólu a asistenci Martina Havláta zvítězili na domácím ledě 3:1.

Český útočník se v úvodu druhé třetiny podílel na vítězném druhém gólu, deset sekund před třetí sirénou pojistil výhru trefou do prázdné branky při soupeřově power play.

Jediný gól Predators potom vstřelil Martin Erat.

"Oproti předchozímu zápasu jsme se zlepšili po všech stránkách," chválil trenér Blackhawks Joel Quenneville, jehož tým předtím prohrál dvakrát za sebou.

"Musíme hrát důrazně a jednoduše. Když přestaneme předvádět svou hru, je to cesta do záhuby. Pokud nic zvláštního nevymýšlíme, máme šanci na úspěch," podotkl útočník Dave Bolland, autor vítězného gólu.

Chicago vítězstvím znovu potvrdilo vysokou úspěšnost na vlastním ledě, když vyhrálo potřinácté z devatenácti domácích zápasů. Duel v hale United Center sledovalo 21 666 diváků a Blackhawks tak měli i podevatenácté v sezoně vyprodáno.

Střelecky se v neděli prosadil z českých hokejistů ještě Robert Holík z New Jersey, který svou teprve druhou brankou v sezoně otevřel skóre zápasu v Anaheimu.

Z vítězství 4:3 se ale nakonec radovali domácí Kačeři, o jejichž triumfu rozhodl dvěma góly v třetí třetině Chris Kunitz.

Ďáblové se v utkání těžko prosazovali přes pevnou obranu protivníka a během úvodních dvanácti minut zaznamenali jedinou střelu. Do vedení se dostali díky kurióznímu gólu, když Holík nevědomky tečoval střelu obránce Mika Mottaua helmou. Domácí hráči ale ještě do první přestávky skóre otočili.

"Nehráli jsme vůbec chytře, hodně jsme ztráceli puk ve středním pásmu a pouštěli soupeře do rychlých protiútoků," zlobil se trenér Ďáblů Brent Sutter. "Byl to těžký zápas, Anaheim nás téměř k ničemu nepustil," uznal útočník Zach Parise.

Hubenou výhru 2:1 vydřeli hokejisté Edmontonu v duelu proti St. Louis. Hlavními strůjci úspěchu Olejářů, v jejichž sestavě posedmé za sebou chyběl český útočník Aleš Hemský, byli útočník Sam Gagner a brankář Dwayne Roloson.

Gagner přihrál na první gól a druhý vítězný sám vstřelil, Roloson zlikvidoval jednadvacet z 22 střel.

Po páteční prohře 1:4 se San Jose mezi sebou vedli hráči Edmontonu několik vzrušených debat, kdy rozebírali nedostatečné nasazení v zápasech. V neděli měli radost, že se diskuse vyplatila.

"Pokaždé je skvělé vidět, když se slova v kabině promění v činy na hřišti," řekl zkušený obránce Steve Staios.

"Ukázali jsme mnohem více emocí, lépe jsme bruslili. Hodně nám dnes pomohli útočníci, kteří se poctivě vraceli, a díky tomu jsme strávili daleko méně času ve svém obranném pásmu. Podali jsme opravdu týmový výkon," dodal Staios.

Výsledky:
Chicago - Nashville 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky:
10. Byfuglien, 26. Bolland (Havlát), 60. Havlát - 12. Erat. Střely na branku: 33:27. Diváci: 21.666.

Anaheim - New Jersey 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky:
42. a 57. Kunitz, 16. Ryan, 20. Pahlsson - 13. Holík, 37. Clarkson, 60. Parise. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17.331.

Edmonton - St. Louis 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky:
29. Brule, 47. Gagner - 23. Y. Stastny (R. Polák). Střely na branku: 28:22. Diváci: 16.839