Havlát sám na všechno nestačil, Minnesota prohrála

1. 3. 2011 7:45
Nejproduktivnější Čech v NHL zaznamenal gól a přihrávku
Martin Havlát.
Martin Havlát. | Foto: Reuters

New York - Produktivita českého útočníka Martina Havláta nevedla k bodovému zisku Minnesoty v domácím zápase zámořské NHL proti obhájcům Stanley Cupu z Chicaga.

Havlát se sice proti svému bývalému týmu blýskl gólem a přihrávkou, sám ale na vše nestačil a Chicago, které vyhrálo už pět zápasů v řadě, si z Minnesoty odvezlo vítězství 4:2.

Dvořák odchází do Atlanty, Klesla jde do Phoenixu
Gól Hemského nezlomil černou sérii Oilers s Bostonem

Rozhodnutí přišlo ve druhé dvacetiminutovce, kdy nejprve otevřel skóre Patrick Sharp, a poté zvýšili Tomáš Kopecký a Jonathan Toews.

Luxusní třígólový náskok soupeře už Wild nestihli ohrozit, i když Havlát se snažil. Nejprve na něj hosté zapomněli při návratu z trestné lavice, kdy samostatný únik Havlát zakončil precizním blafákem do forhendu. V závěru zápasu pak založil akci, po které Minnesota snížila na rozdíl jediné branky.

Místo vyrovnání ale přišel gól na 4:2. Ve vlastním oslabení ho zaznamenal Slovák Marián Hossa.

Stejný bodový zápis jako Havlát, a navíc i týmový úspěch, si připsal detroitský útočník Jiří Hudler. Red Wings uspěli na půdě Los Angeles a krále porazili 7:4. Česká hráč v první třetinu nahrál na gól Clearymu a v 51. minutě sám zvyšoval už na hrozivých 7:1. Domácí pak ještě dokázali třemi góly skóre upravit do přijatelné podoby.

Minnesota - Chicago 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Branky: 41. Havlát, 56. Burns (Havlát) - 21. Sharp, 27. Kopecký, 35. Toews, 59. Hossa. Střely na branku: 26:34. Diváci: 19.155.

Los Angeles - Detroit 4:7 (1:3, 0:1, 3:3)

Branky: 5. Handzuš, 53. D. Brown, 59. Simmonds, 60. Richardson - 7. a 46. D. Miller, 8. Cleary (Hudler), 19. Lidström, 40. Dacjuk, 43. Helm, 51. Hudler (Kindl). Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.118.