Havlát dovedl Chicago k vítězství

SportPlus
11. 12. 2006 7:20
New York - Útočník Chicaga Martin Havlát přispěl gólem a asistencí k výhře nad hokejisty Edmontonu. Dařilo se i Čechům v dresu New York Rangers.

Havlát potvrdil i po sedmitýdenní pauze zaviněné zraněním kotníku dobrou formu . Jeho Chicago porazilo Edmonton 4:1.

Český forvard tak od svého návratu na led vstřelil třetí gól. "Bylo to v pohodě, jen pár týdnů. Body jsou plus, ale hlavně jsem rád, že jsme dneska vyhráli, " radoval se český reprezentant a dodal: "Ke konci jsem byl už unavený, bylo toho dost."

Havlátův gól z počátku třetí třetiny znamenal zvýšení vededení pro Blackhawks na 3:1. Padl poté, co si Havlát nabruslil k brance  a bekendem trefil prostor mezi levým ramenem brankáře Dwayna Rolstona a břevnem.

"Je ve výborné formě. Takovéhle góly střílejí jen výjimeční hráči," prohlásil na adresu Havláta spoluhráč Denis Savard. Slovy chváli nešetřil ani brankář Chicaga Nikolaj Chabibulin, který v zápase kryl 18 střel. "S jeho návratem si celý tým mnohem více věří. Cítíme, že můžeme dávat góly.

Havlát měl prsty i v gólu na 2:0. Po jeho přihrávce v první třetině propálil Smolinski ležícího Rolsona.

Na konečných 4:1 pro Chicago pečetil do prázdné branky při power play soupeře Archipov.

Ofenzivu Chicaga by měl ještě vylepšit přichod kanonýra Petera Bondry, s nímž klub podepsal ročn kontrakt. Osmatřicetiletý veterán má na svém kontě 498 gólů a 380 přihrávek v 1044 zápasech NHL.

Na těsné výhře Rangers nad Floridou 2:1 měl velký podíl Michal Rozsíval. První gól sám vstřelil a na druhý přihrál. Po asistencích bodoval i Jaromír Jágr a Martin Straka.

Straka byl u obou branek Rangers a dokázal tak bodovat už v desátém záípse po sobě, což je jeho nejlepší série v kariéře

"Když dávate góly aaisitence, sebevědomí vám jde nahoru. Zároveň musím říct, že Jaromír (Jágr) s Michaelem (Nylanderem) pro mě dělají hru mnohem snazší."

Zbytek podílu na vítězství připadá na gólmana Kevina Weeekse. Pochytal spoustu šancí soupeře. Čisté konto mu překazil deset minut před koncem zápasu Van Ryn.

Na druhé straně tentokrát chytal Ed Belfour, který nedosáhl na 462. vítězství v kariéře, jimž by překonal v této statistice Martina Brodeura.

Weeks nahradil po zápsech proti Pittsburghu a Ottawě Henrika Lundqvista a vedl si skvěle. Přiznivci několkrát skandovali při zápase jeho jméno.

První gól padl při přesilovce Rangersv polovině první třetiny. Jágr našel křížným pasem Rozsívala, který z pravého kruhu překonal Belfoura.

Druhá branka padla až na záčátku třetí třetiny. Rozsíval vysunul do útočného pásma Floridy Straku, který zatáhl puk až k brankové čáře a přihrávkou do středu vybídl Nylandera k jeho jedenácté brance v sezoně.

Statistika nedělních zápasů NHL:
Columbus - Ottawa 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
6. a 19. Nash, 23. a 32. Fritsche (na druhou Výborný), 28. Hainsey (Výborný), 53. Malhotra - 47. Schubert, 52. Fisher. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15.797.

Chicago - Edmonton 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
9. T. Ruutu, 14. Smolinski (Havlát), 45. Havlát, 60. Archipov - 35. Stoll z trest. střílení. Střely na branku: 27:19. Diváci: 11.523.

NY Rangers - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
11. Rozsíval (Jágr, Straka), 41. Nylander (Straka, Rozsíval) - 51. Van Ryn. Střely na branku: 28:35. Diváci: 18.200.