Hašek září, vychytal 31 střel

ČTK, SportPlus
28. 12. 2006 7:00
New York - Povedené období zažívají v NHL hned dva čeští hráči: fenomenální brankář Dominik Hašek a útočník Rostislav Olesz.

V středečním utkání proti Philadelphii vstřelil Olesz už svůj čtvrtý gól v posledních pěti zápasech, přidal jednu asistenci. Výrazně se tak zasloužil o vítězství Floridy 3:1.

Olesz dostal příležitost v druhé útočné formaci vedle Jozefa Stümpela a Martina Gelinase a už po třiceti sekundách hry otevřel skóre zápasu, když doklepl do branky odražený kotouč. "Ten gól udal tón utkání. Takhle by chtěl začít každý tým všechny zápasy," řekl novinářům Olesz.

Philadelphia, v jejíž sestavě se po třízápasové odmlce znovu objevil kapitán Peter Forsberg, si "vylepšila" neslavný rekord, když prodloužila sérii porážek na deset zápasů. Flyers se naposledy radovali z vítězství 30. listopadu proti New Yorku Islanders.

Peter Forsberg
Peter Forsberg | Foto: Reuters

"Bojovali jsme, ale budeme muset ještě víc, pokud chceme konečně vyhrát," poznamenal Forsberg.

Olesz byl vyhlášen první hvězdou zápasu, stejně jako brankář Dominik Hašek, jenž v duelu s Minnesotou nestačil pouze na jedinou z 32 střel.

Hašek odchytal za Detroit celý zápas a vychytal výhru 3:1. Úspěšnost zásahů měl 95,9 procenta.

"Detroit získal vedení a Hašek se postaral o zbytek," popsala utkání agentura AP.

• Dominátor Dominik dominuje NHL čtěte ZDE

Vedoucí gól vstřelil už v šestnácté sekundě první třetiny Kirk Maltby, v úvodu prostřední dvacetiminutovky přidali další dvě branky Henrik Zetterberg a Johan Franzén. Haška překonal až v 38. minutě Pavol Demitra.

"V prvních pětatřiceti minutách jsme hráli velmi dobře. Ale po třetím gólu jsme trochu polevili v obraně," řekl Hašek, jenž v druhé a třetí třetině čelil dohromady 25 střelám Wild.

"Hráli jsme nedbale a Domovi jsme přidělali až zbytečně moc práce," uvedl Maltby. "Dobrý výkon brankáře je základ. Dom opět chytal skvěle," dodal kouč Mike Babcock. Utkání kvůli příznakům chřipky nedohrál Robert Lang.

Slovenský útočník Marián Hossa vystřídal Jaromíra Jágra na druhém místě tabulky kanadského bodování NHL, když třemi asistencemi přispěl k vítězství Atlanty nad Pittsburghem 4:2. Hossa nyní ztrácí tři body na vedoucího Sidneyho Crosbyho, jenž se ve vzájemném duelu v dresu Penguins neprosadil.

Statistika středečních zápasů NHL:

Washington - Montreal 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 58. Sjomin - 13. Dandenault (Plekanec), 19. Downey (Bonk), 55. S. Koivu, 60. Souray.
Střely na branku: 31:27.
Diváci: 15.609.

Ottawa - NY Islanders 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Fisher, 57. Kelly.
Střely na branku: 29:18.
Diváci: 20.192.

Pittsburgh - Atlanta 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 17. Christensen, 41. Ryan Whitney - 29. Višněvskij, 37. Hävelid, 48. Vjačeslav Kozlov, 60. Holík.
Střely na branku: 37:31.
Diváci: 17.132.

Detroit - Minnesota 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Maltby, 25. Zetterberg, 27. Franzén - 38. Demitra.
Střely na branku: 33:32.
Diváci: 20.066.

Colorado - Dallas 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
Branky: 4. Wolski, 18. Sakic, 22. Liles, 33. Brunette - 3. Eriksson (Modrý), 19. Conner, 34. Lehtinen, 41. Zubov, 42. Halpern.
Střely na branku: 32:27.
Diváci: 18.007.

Florida - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Olesz, 24. Stümpel (Olesz), 49. Van Ryn - 28. Calder.
Střely na branku: 33:24.
Diváci. 17.771.

Vancouver - Calgary 6:5 v prodl. (2:0, 2:2, 1:3 - 1:0)
Branky: 3. D. Sedin, 14. H. Sedin, 35. Cooke, 37. Morrison, 57. Kesler (Bulis), 63. Salo - 31. a 41. Huselius, 29. Ritchie, 43. Moss, 56. Langkow.
Střely na branku: 24:36.
Diváci: 18.630.