31. 3. 2008 7:46
Detroit - Nashville 1:0 PP
Dominik Hašek.
Dominik Hašek. | Foto: Reuters

Detroit - Velmi nezvyklé utkání sehrál v neděli nejlepší celek NHL a nejproduktivnější tým Západní konference. Detroit se totiž za celých 60 minut doma netrefil do branky Nashvillu.

Jenže díky skvělému výkonu Dominika Haška ho to nemuselo až tolik mrzet. Český gólman se vrátil po dvouzápasové pauze způsobené chřipkou a  pochytal všech 22 střel a připsal si již 81. nulu kariéry.

O utkání Pittsburgh - NY Rangers čtěte zde

Blýsknul se zejména při zlikvidování brejku Ryana Sutera ve 2. minutě prodloužení.

"Zprvu jsem váhal. Přemýšlel jsem, že bych mu vypíchl puk na modré čáře. Nakonec jsem ale změnil názor a trpělivě na něj čekal. Měl jsem skvělé postavení, stál jsem, navíc mimo brankoviště. Trefil mě do vyrážečky," popisoval jeden z rozhodujících momentů duelu Hašek.

Ve 4. minutě nastavení rozhodl  o výhře 1:0 pro domácí opět Johan Franzen. Podle statistik NHL se jednalo už o jeho šestý vítězný gól v měsíci.

Jak připomíná tisková agentura AP, Franzen tím překonal  rekord, který společně drželi jeho krajan Henrik Zetterberg a legendární hokejista Gordie Howe.  Legenda o jeden ze svých historických zápisů přišla zrovna v zápase, v jehož předprogramu se slavily její 80. narozeniny.

Krejčí nabral skvělou formu

Nedělní střetnutí pořádně prověřila psychickou odolnost fanoušků.

Prodlužovaly se ještě další čtyři duely, dva z nich došly až do samostatných nájezdů.

David Krejčí se raduje z gólu Bostonu
David Krejčí se raduje z gólu Bostonu | Foto: Reuters

Dařilo se slovenským hokejistům. O výhře domácí Minnesoty nad Coloradem 3:2 v prodloužení rozhodl útočník Marián Gáborík, v nastaveném čase se trefil i obránce Andrej Sekera. Díky němu porazilo Buffalo Boston 2:1.

Jediný gól hostí vstřelil jednadvacetiletý centr David Krejčí. Ten se v závěru základní části dostal do  skvělé formy. V posledních čtyřech zápasech totiž nasbíral osm bodů.

Chicago oplatilo Columbusu  středeční porážku 0:4 na vlastním ledě. V neděli slavilo vítězství na ledě Blue Jackets 5:4 po samostatných nájezdech.

Jako jediný proměnil nájezd devatenáctiletý mladík Patrick Kane, možná nejlepší nováček letošní NHL.

Po jedné asistenci zaznamenali Robert Lang v dresu úspěšných hostí a na straně domácích Jiří Novotný a David Výborný.

San Jose porazilo Phoenix 3:1, na dvě branky Joea Thorntona přihrával Milan Michálek.

Pittsburgh - NY Rangers 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 11. Marián Hossa, 18. Malkin, 60. Talbot - 4. Dubinsky (Jágr)

Detroit - Nashville 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Franzen. Dominik Hašek: 22 střel/0 gólů, úspěšnost 100%

Minnesota - Colorado 3:2 PP (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. a 64. Gáborík, 5. Rolston - 22. Finger, 32. Salej

Buffalo - Boston 2:1 PP (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 11. Lydman, 61. Sekera - 3. Krejčí

Chicago - Columbus 5:4 SN (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Toews, 29. Jason Williams, 38. Sharp (Lang), 54. Perreault, rozhodující nájezd Kane - 14. Andrew Murray (Novotný), 19. Peca, 24. Žerděv, 44. MacKenzie (Výborný)

Anaheim - Dallas 3:2 SN (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. a 35. Schneider, rozhodující nájezd Kunitz - 27. Modano, 42. Hagman

San Jose - Phoenix 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1. a 18. Joe Thornton (na obě Milan Michálek), 48. Curtis Brown - 7. Doan

Vancouver - Calgary 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)
Branky: 22. a 27. Linden, 12. Salo, 20. Näslund, 33. Pettinger, 41. Isbister - 2. Moss, 19. Lombardi