8. 12. 2010 20:20
Brendl 3+0, Červenka, Pilař a Němec 1+0
Dominik Hašek v dresu Spartaku Moskva
Dominik Hašek v dresu Spartaku Moskva | Foto: ČTK

Praha - Dominik Hašek si připsal první nulu v Kontinentální hokejové lize. V brance Spartaku Moskva vychytal čisté konto na ledě Nižného Novgorodu, a velkou měrou se tak přičinil o vítězství 4:0, které si hosté zajistili třemi góly v druhé třetině.

V lednu šestačtyřicetiletý golman sice neinkasoval v základní hrací době už koncem září v zápase proti Atlantu Mytišči, Spartak však tehdy prohrál 0:1 po samostatných nájezdech proti Mytišči.

Naopak první hattrick v KHL si připsal český ostrostřelec Pavel Brendl. Výraznou měrou pomohl k výhře Nižněkamsku nad CSKA Moskva 5:2.

Brendl, kterému loni jen o jeden gól utekl primát nejlepšího střelce KHL, zahájil sezonu ve finském Kuopiu a po svém příchodu do Nižněkamsku v polovině listopadu dosud zaznamenal jen jeden gól a nahrávku.

Své střelecké trápení však protrhl už po 51 sekundách, další dvě branky přidal ve druhé třetině. Hostům nepomohla k lepšímu výsledku ani branka obránce Karla Pilaře.

Trefil se i útočník Roman Červenka, jehož Avangard Omsk zvítězil nad Dynamem Moskva 2:1 v prodloužení. Druhý zápas za sebou naopak vynechal Jaromír Jágr, jenž se zranil 2. prosince v utkání proti Čerepovci.

O výhru svého týmu se jedním gólem přičinil i obránce Ondřej Němec, jehož Čerepovec zvítězil na ledě Atlantu 5:2.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Viťaz Čechov 2:0, Omsk - Dynamo Moskva 2:1 v prodl. (za domácí Červenka 1+0), Jekatěrinburg - Dinamo Riga 5:3, Kazaň - Dinamo Minsk 5:2, Nižněkamsk - CSKA Moskva 5:2 (Brendl 3+0 - Pilař 1+0), Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 0:4 (za hosty Hašek čisté konto), Atlant Mytišči - Čerepovec 2:5 (za hosty Němec 1+0).