Hašek se po čtyřech prohrách konečně dočkal vítězství

21. 9. 2010 22:00
Spartak Moskva - Jaroslavl 5:3, Ufa - Novosibirsk 5:1
Dominiku Haškovi se v KHL zatím příliš nedaří
Dominiku Haškovi se v KHL zatím příliš nedaří | Foto: Zuzana Hronová

Moskva - Český brankář Dominik Hašek se téměř po dvou týdnech dočkal výhry v KHL. Pětačtyřicetiletý gólman vychytal v úterý Spartaku Moskva vítězství 5:3 nad Jaroslavlí a jeho tým vedený Milošem Říhou tak ukončil čtyřzápasovou sérii porážek.

Spartak si došel pro druhou výhru v sezoně vynikající první polovinou zápasu, v níž nastřílel čtyři góly. Pak však Lokomotiv začal stahovat, o což se dvěma brankami postarali čeští hráči. Josef Vašíček na konci druhé třetiny vstřelil druhý gól hostů a obránce Karel Rachůnek po jeho asistenci v power play na začátku 58. minuty snížil už na 3:4. Trefa Slováka Radivojeviče do prázdné branky nicméně krátce nato stanovila konečné skóre.

Červenka v nájezdech rozhodl o výhře Omsku nad Ufou
Hašek se Spartakem tápe dál. Tentokrát dostal ´pětku´

Premiérového vítězství v KHL se dočkal druhý český brankář v soutěži Jakub Štěpánek, který při svém druhém startu za Petrohrad pomohl k výhře 4:3 po nájezdech nad Atlantem Mytišči. Také člen zlatého týmu z letošního MS inkasoval dvakrát od krajanů - v první třetině ho překonal Jan Bulis a v 52. minutě poslal zápas do prodloužení Zbyněk Irgl. Ten však při nájezdech Štěpánka nepřekonal a But rozhodl o dodatečném bodu pro Petrohrad.

Svým premiérovým bodem v dresu Novokuzněcku rozhodl o plném bodovém zisku Metallurgu na ledě Čeljabinsku útočník Václav Nedorost. Dvojnásobný juniorský mistr světa vstřelil v 53. minutě gól na 3:1 a domácí už dokázali pouze snížit.

Pozici nejproduktivnějšího Čecha v soutěži potvrdil Jakub Klepiš, jenž si stejně jako obránce Miroslav Blaťák připsal asistenci při výhře Ufy 5:1 nad Novosibirskem. Bývalý útočník Omsku Klepiš nasbíral v pěti zápasech osm bodů (3+5).

Výsledky KHL:
Ufa - Novosibirsk 5:1 (za domácí Klepiš a Blaťák oba 0+1), Čeljabinsk - Novokuzněck 2:3 (za hosty Nedorost 1+0), Čerepovec - Nižnij Novgorod 1:2 (za domácí Straka 0+1), Petrohrad - Atlant Mytišči 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Bulis a Irgl oba 1+0), Viťaz Čechov - Chanty Mansijsk 1:2 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Jekatěrinburg 4:0 (Marek 0+1), Spartak Moskva - Jaroslavl 5:3 (za hosty Vašíček 1+1, Rachůnek 1+0), Dinamo Minsk - Kazaň 5:4 v prodl., Dinamo Riga - Nižněkamsk 6:3.