Hašek má po fiasku důvěru. Jen odpočívá před play off

trs
20. 3. 2008 14:30
O výhře Detroitu rozhodl Zetterbergův hattrick

Detroit - Hattrickem v poslední třetině vybojoval švédský útočník Henrik Zetterberg vítězství Detroitu Red Wings. Rudá křídla prohrávala v noci na čtvrtek po dvou třetinách s Columbusem 0:1, díky jeho třem brankám však nakonec zvítězila 3:1.

Pro švédského hráče to byl teprve třetí hattrick kariéry. Zetterberg přitom v poslední době neměl právě nejlepší formu, v posledních sedmi zápasech nevstřelil ani branku.

Kapitán Detroitu Nicklas Lidström věří, že jedna z opor týmu konečně protrhla střeleckou smůlu. "Henrikovi to ohromně pomůže zvednout sebevědomí a zase snad bude střílet góly," řekl Lidström agentuře AP.

Povedená byla zejména vyrovnávací branka na 1:1, kdy Zetterberg vyškolil dvojici českých obránců - Jana Hejdu a Rostislava Kleslu.

"Byl jsem rozjetý a dostal jsem výbornou přihrávku od Briana Rafalského. Soupeřovi obránci byli tak laskaví, že se téměř nepohnuli," pochvaloval si Zetterberg.

"Prošel jsem mezi nimi a zasunul jsem puk do branky. Bylo to báječné, vidět, jak tam zase padá," radoval se Švéd.

Nepřehlédněte: Modrý hraje NHL pro nemocného otce. Získá za to trofej?

Hašek by měl být brankářkskou jedničkou Detroitu pro vyřazovací boje.
Hašek by měl být brankářkskou jedničkou Detroitu pro vyřazovací boje. | Foto: Reuters

Další gól přidal Zetterberg necelé dvě minuty před koncem do soupeřovy prázdné brány při power play. Potřetí skóroval, když ve středním pásmu obral českého centra Columbusu Jiřího Novotného a poté blafákem ošálil brankáře Norenu.

Jedinou branku Columbusu, která však dávala Blue Jackets naději na cenné body, vstřelil ve druhé třetině Manny Malhotra.

Hašek? Jednička pro play off

V brance Detroitu nastoupil Chris Osgood, Dominik Hašek tentokráte odpočíval. Český brankář však má důvěru vedení Red Wings i po nedělním fiasku v Columbusu, kdy inkasoval čtyři góly z deseti střel a byl střídán.

Kouč Detroitu Mike Babcock svého svěřence po nepovedeném zápase hájil: "Já jsem zodpovědný za tým. Jako trenér jsem měl říct: Ne, měl bys ještě potrénovat. Byla to moje chyba a špatné rozhodnutí."

Více zde: Návrat Haška: Pustil čtyři z deseti střel a byl střídán

Klub s Haškem počítá jako s brankářskou jedničkou pro nacházející vyřazovací boje. "Chceme ho mít správně nastartovaného. Očekáváme, že právě on bude chytat v prvním zápase play off," prohlásil generální manažer Red Wings Ken Holland.

"Když se podíváme o rok nazpět, tak mezi čtyři nejlepší týmy nás dostal Dom. Proč by se mu to nemohlo znovu povést celé až do konce?" věří českému brankáři manažer Holland.

Columbusu se postup vzdaluje

Dominik Hašek by měl nastoupit ve čtvrtek v Nashvillu. "Ty tři týdny (před play off) jsou přesně akorát," pochvaluje si brankář. Chci pořádně potrénovat a hrát hodně zápasů. Nejdůležitější je připravit se na play off mentálně - musíte být bystrý a přemýšlet pouze o hokeji."

Poražený celek Columbusu má úplně jiné starosti. Kvůli prohře se mu vzdálil vysněný postup do play off, tým spadl na třináctou příčku Západní konference a na postupové pozice nyní ztrácí sedm bodů.

Navíc je mimo hru David Výborný, který by měl být fit nejdříve za týden.