Hanzl v KHL popáté skóroval, Spartak ale na výhru nedosáhl

15. 10. 2018 21:07
Hanzl je třetím nejlepším českým střelcem v KHL, třetí místo mezi Čechy mu patří rovněž v produktivitě s deseti body.
Robin Hanzl
Robin Hanzl | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Pátý gól Robina Hanzla v sezoně pomohl hokejistům Spartaku Moskva v Kontinentální lize k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení na ledě Petrohradu. Spartak přitom měl proti loňským mistrům blízko k nečekanému vítězství, ale domácí půl minuty před koncem třetí třetiny při hře bez brankáře vyrovnali a v 63. minutě rozhodl zápas Nail Jakupov.

Hanzl se ve 13. minutě přesně trefil střelou zpoza bránícího hráče, v úvodu třetí třetiny pak poslal moskevský celek do vedení Kaspars Daugavinš. Favorit však dokázal vyvinout obrovský tlak a zápas otočit, na střely na branku Petrohrad vyhrál 45:13.

V utkání Nižněkamsku proti Soči se čeští hokejisté podíleli na obou brankách domácího týmu, který sice dotáhl dvougólové manko, ale nakonec prohrál 2:4. Adam Polášek vyrovnal v 26. minutě na 2:2, na úvodní gól Něftěchimiku předtím přihrál Andrej Nestrašil.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - HK Soči 2:4 (za domácí Polášek 1+0, Nestrašil 0+1), Petrohrad - Spartak Moskva 3:2 v prodl. (za hosty Hanzl 1+0).