Hanzl dal dva góly Sedláčkovi, v KHL zářili i Horák a Sekáč

23. 1. 2018 20:36
Hned tři čeští hokejisté nasbírali v úterním programu Kontinentální ligy dva body.
MS 2017, Česko-Kanada: Robin Hanzl
MS 2017, Česko-Kanada: Robin Hanzl | Foto: Michal Eger

Moskva - Český hokejový útočník Robin Hanzl zažil v KHL poprvé dvougólový večer a byl jedním ze strůjců vítězství Nižněkamsku 5:1 nad Slovanem Bratislava. Devětadvacetiletý bývalý litvínovský hráč v závěru první a v úvodu druhé třetiny překonal Jakuba Sedláčka, český gólman pak inkasoval ještě dvakrát a za stavu 0:4 přepustil místo Jakubu Štěpánkovi. Hanzl se mezi střelce zapsal ve druhém utkání za sebou, bilanci v sezoně si vylepšil na osm branek a jeho tým vyhrál počtvrté v řadě.

Dva body si připsali i členové olympijského výběru Roman Horák z Podolsku a Jiří Sekáč z Kazaně. První jmenovaný otevřel skóre na ledě Soči devátým gólem v sezoně, poté co se už ve třetí minutě prosadil v oslabení, v závěru druhé třetiny pak asistoval u zbylého gólu hostů a Viťaz překvapivě zvítězil na ledě jistého účastníka play off 2:1.

Sekáč se v šlágru mezi divizními lídry podílel gólem a asistencí na domácím vítězství 6:4 nad CSKA Moskva. S bilancí 15 branek a 25 přihrávek si upevnil pozici nejproduktivnějšího Čecha v soutěži.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Lada Togliatti 2:0, Barys Astana - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech, Ufa - Jokerit Helsinky 4:5 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Slovan Bratislava 5:1 (Hanzl 2+0), HK Soči - Viťaz Podolsk 1:2 (Horák 1+1), Kazaň - CSKA Moskva 6:4 (za domácí Sekáč 1+1).

7. Viťaz Podolsk 54 16 4 7 27 125:155 63

Poznámka: Mužstva označená "x" mají jistou účast v play off.

před 37 minutami

Strany v Libereckém kraji dnes podepsaly koaliční smlouvu.

Zástupci vítězných Starostů pro Liberecký kraj, Pirátů a ODS dnes v Oblastní galerii v Liberci podepsali koaliční smlouvu pro Liberecký kraj. Klíčovým úkolem pro nejbližší období je zvládnutí koronavirové krize, řekl po podpisu smlouvy novinářům lídr Starostů a současný hejtman Martin Půta. Koalice má 32 hlasů ze 45 v krajském zastupitelstvu. Ustavující zasedání, které zvolí nové vedení kraje, se uskuteční v úterý 3. listopadu.

"Dohodli jsme se na spolupráci, která bude navazovat na práci v minulých osmi letech a zároveň má ambice věnovat se výzvám, které před Libereckým krajem stojí. Shodli jsme se na tom, že koncem března příštího roku projednáme úpravu programového prohlášení. To už bychom měli znát dopady pandemie koronaviru do rozpočtu kraje," doplnil hejtman.

Starostové v Libereckém kraji vyhráli volby potřetí v řadě.