Hanzal pomohl obětavým zákrokem nastartovat obrat Arizony

10. 11. 2015 7:06
V jediném nočním zápase NHL se představil celek Arizony i s Martinem Hanzalem v sestavě na ledě Anaheimu. Domácí chtěli prodloužit vítěznou sérii, ale Kojoti nakonec dokázali otočit utkání a zvítězili po prodloužení 4:3.
Martin Hanzal patří mezi nejlepší nahrávače NHL
Martin Hanzal patří mezi nejlepší nahrávače NHL | Foto: Reuters

Anaheim - Český hokejista Martin Hanzal přispěl v jediném utkání pondělního programu NHL přihrávkou k výhře Arizony 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Osmadvacetiletý útočník v dosavadním ročníku ještě stále neskóroval, ale s třinácti asistencemi patří mezi nejlepší nahrávače soutěže. V dresu poražených chyběl kvůli zranění Jiří Sekáč.

Úvod zápasu nenaznačoval, že by mohl kalifornský klub přijít o sérii čtyř výher. Už po sedmi minutách vedl Anaheim trefami Chrise Stewarta a Ryana Keslera 2:0, ale nevyšla mu prostřední třetina, v níž soupeř třemi zásahy otočil skóre. Na obratu se podílel obětavým zákrokem Hanzal, který rybičkou pomohl týmu udržet v přesilové hře pásmo, čehož využil ke snížení Anthony Duclair.

V závěru druhé části dvakrát udeřil Max Domi a hosté drželi hubené vedení až do 52. minuty, ve které vyrovnal Sami Vatanen. Ducks mohli vzápětí v téměř minutové přesilovce pět na tři strhnout výhru na svou stranu, ale neuspěli. A stihl je za to trest. V prodloužení si kapitán Ryan Getzlaf neporozuměl se spoluhráči a zadovkou poslal do sólového úniku Mikkela Boedkera, který forhendovou kličkou zařídil Arizoně bonusový bod.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

Anaheim - Arizona 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)

Branky: 6. Stewart, 7. Kesler, 52. Vatanen - 36. a 40. Domi, 23. Duclair (Hanzal), 62. Boedker. Střely na branku: 36:28. Diváci: 13.864. Hvězdy zápasu: 1. Boedker (Arizona), 2. Vatanen (Anaheim), 3. Domi (Arizona).