Lev nechtěl uvolnit hráče. Hadamczik si musel dupnout

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 1. 2013 13:30
"Lev si nepřál, abychom nominovali jeho hráče do reprezentace. Tohle si nedovolí ani manažeři v Rusku," řekl dnes v Praze trenér hokejového výběru Alois Hadamczik.
Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik.
Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik. | Foto: Eduard Erben

Praha - Alois Hadamczik nominoval na Švédské hry pět hráčů z kádru HC Lev Praha i navzdory tomu, že s tím pražský klub působící v KHL nesouhlasil.

Manažer klubu Normunds Sejejs do poslední chvíle bojoval o to, aby byl kádr během reprezentační přestávky pohromadě a mohl se připravovat na klíčové bitvy o postup do play-off.

"Panu Sejejsovi jsem řekl, že jsem zodpovědný za stavbu kádru. Když v Rusku nominují hráče, tamní manažeři si proti tomu vůbec nedovolí jít. Nevidím důvod, proč bychom hráče Lva během přestávky nemohli využít," řekl Hadamczik.

Celá pětice, tedy Jiří Novotný, Petr Vrána, Jakub Krejčík, Jakub Nakládal a Ondřej Němec, se tak bude v pondělí hlásit na reprezentačním srazu.

V čem byl se Lvem problém?
Pan Speychal, majitel Lva, je pyšný na to, že jeho hráči reprezentují naši zemi, ale manažer klubu Normunds Sejejs byl striktně proti tomu, abych je nominoval.

Co jste mu na to řekl?
Panu Sejejsovi jsem jednoznačně řekl, že jsem zodpovědný za stavbu mužstva. Když ucítím, že ten hráč má v reprezentaci být, tak tam bude.

Ustoupit jste nechtěl?
Jsem zaměstnancem svazu úplně stejně, jako je on zaměstnancem Lva. Ustoupil bych jen v případě, že by došlo k dohodě se svazem a přišel za mnou předseda. Ten ale taky zastává názor, že nároďák má být složený z nejlepších hráčů. Nevidím tedy důvod, proč bych je v pauze nemohl využít. Když v Rusku nominují hráče, tak si tamní manažeři vůbec nedovolí proti tomu jít.

Takže jste si dupnul a řekl, že těch pět hráčů pojede a hotovo?
Nebyl jsem v žádném konfliktu. Řekl jsem Normundsovi, že je taková situace a že to jsou naší reprezentanti. Když je budu chtít, tak je nominuju a zbourat to může jen rozhodnutí samotného hráče třeba nejet. Se všemi jsem mluvil a všichni jet chtějí.

Když jste s nimi mluvil, necítíl jste, že třeba vedení Lva na ně vyvíjí tlak, aby nejeli?
Neřekl bych, že tam je nátlak a že by vedení hráčům vyhrožovalo. Přišel požadavek ve stylu: bojujeme o play-off,  byli bychom rádi, kdyby hráči zůstali doma. Já chápu, že Lev hraje o postup, na druhé straně je ale týdenní pauza, hráči reprezentovat chtějí a myslím si, že jím to může jenom pomoct.

Nemůže se stát, že by je Lev nakonec stejně nepustil?
Jsem přesvědčený, že všichni pojedou.

Měl jste problémy i s jinými kluby?
Jinde v Rusku jsme žádné problémy neměli. Dodržujeme všechna pravidla, máme právo je nominovat. To by si měli uvědomit.

Lev má v reprezentaci největší zastoupení.  Znamená to, že jsou pro vás jeho hráči klíčoví?
Ukažte mi, kde hrají lepší hráči a já to zhodnotím. Lev budoval tým hlavně Čechů a hráčů národního mužstva. Kdyby tam třeba Štěpánek stabilně chytal, tak je v nároďáku taky. Má zkušenosti, byl na mistrovství světa. Teď jsme vzali i Krejčíka, který tam nehraje. Chceme ho podržet. Jsem přesvědčený, že do základní sestavy patří. Je to mladý obránce, který má ze všech největší potenciál stát se oporou obrany. Vždyť už to ukázal. Nám se nelíbí, že tihle hráči ve Lvu nehrají úplně stejně, jako se Lvu nelíbí,  že jejich hráči u nás hrají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Slovácko bude hrát v Nice před prázdnými tribunami

Fotbalisté Slovácka odehrají říjnový zápas v Nice v Evropské konferenční lize před prázdnými tribunami. Francouzský klub dostal od disciplinární komise UEFA trest za chování svých příznivců v úvodním duelu skupiny D proti Kolínu nad Rýnem.

UEFA potrestala Nice i pro zápas v Uherském Hradišti, který se bude hrát 6. října. S týmem nesmí na Moravu cestovat fanoušci, uzavřený stadion bude mít Nice o týden později právě v odvetě se Slováckem. Allianz Rivieru přitom mohlo zaplnit při plné kapacitě téměř 36 tisíc lidí.

Chuligáni Nice a Kolína nad Rýnem 8. září odpalovali pyrotechniku v hledišti a několik stovek fanoušků bundesligového klubu necelou hodinu před výkopem vtrhlo do kotle domácích. Zápas začal s hodinovým zpožděním.

Za krvavé střety bude pykat i Kolín, jenž nebude mít za měsíc na hřišti Slovácka své příznivce.

před 2 hodinami

NASA kvůli tropické bouři znovu odložila start nové rakety k Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) kvůli nepříznivému počasí zrušil na úterý plánované vypuštění rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Jedná se o již třetí odklad startu testovací mise, kterou budou v případě úspěchu následovat cesty na Měsíc s posádkou. 

Po předchozích technických problémech rakety je tentokrát důvodem zrušení startu tropická bouře Ian, která podle prognóz v pondělí zesílí na hurikán a udeří na pobřeží Floridy. V předpokládané dráze hurikánu se nachází také Kennedyho vesmírné středisko, odkud má raketa odstartovat. V neděli padne rozhodnutí, zda se bezmála sto metrů vysoká raketa odveze ze startovací rampy a přesune se do hangáru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy