Hadamczik se vrací k reprezentaci, od nové sezony povede osmnáctku

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 4. 2018 15:33
Hokejový svaz v úterý zveřejnil jména reprezentačních trenérů mládežnických výběrů. Osmnáctku povede Alois Hadamczik, dvacítku Václav Varaďa. Výběr do devatenácti let bude mít na starosti David Bruk, který doposud působil v národním týmu do 18 let.
Alois Hadamczik
Alois Hadamczik | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Trenér Alois Hadamczik se opět postaví na střídačku národního týmu. U výběru hokejistů do 18 let nahradí Davida Bruka. Dvojroli extraligového kouče a vedoucího týmu juniorů, tedy reprezentace hráčů do 20 let, si v nové sezoně po Filipu Pešánovi zkusí kouč třineckých Ocelářů Václav Varaďa.

"Varaďa je představitelem nové trenérské generace, která se stále výrazněji prosazuje nejen v mládežnickém, ale i v dospělém hokeji," uvedl v tiskové zprávě prezident ČSLH Tomáš Král.

"Na druhé straně Alois Hadamczik reprezentuje trenérskou zkušenost. V minulosti úspěšně působil i u juniorské reprezentace, se kterou přivezl v roce 2006 ze světového šampionátu dvacítek bronz," dodal Král.

Hadamczik v minulosti vedl juniorskou i seniorskou reprezentaci. S ní v roce 2006 vybojoval bronzovou medaili na olympijských hrách v Turíně a stříbro na mistrovství světa. Ze světových šampionátů přivezl s českým týmem ještě dva bronzy v letech 2011 a 2012. Od národního mužstva odešel v únoru 2014 po olympijských hrách v Soči, kde čeští hokejisté obsadili šesté místo.

K trénování se Hadamczik vrací po více než dvou letech, naposledy vedl Kometu Brno, v níž skončil předloni v únoru. Za sebou má také působení v Třinci, Vítkovicích a pražské Spartě.

Medaile z roku 2006 je zatím poslední medailí, kterou česká juniorka na MS získala, osmnáctka získala v roce 2014 senzační stříbro, od té doby ale přes čtvrtfinále neprošla. V dubnu ji ale ještě čeká pod vedením Davida Bruka šampionát v Rusku. Bruk se od osmnáctky přesune se svými svěřenci do výběru reprezentantů mladších 19 let. 

Hadamczik a další trenéři, které dnes svaz představil, podepíší jako obvykle smlouvy na jednu sezonu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

před 1 hodinou

Lékaři v USA transplantovali plíce kuřákovi elektronických cigaret

Lékaři v americkém Detroitu provedli oboustrannou transplantaci plic pacientovi trpícímu zatím neobjasněnou nedostatečností, která by mohla být následkem kouření elektronických cigaret. Oznámila to agentura AP. Pacient požádal lékaře, aby fotodokumentaci zákroku zveřejnili jako varování ostatním.

Elektronické cigarety se dostaly do centra pozornosti amerických zdravotníků letos v srpnu, kdy byl zaznamenán první případ úmrtí na závažné plicní onemocnění, způsobené pravděpodobně používáním elektronických cigaret. Podle zdravotnických statistik bylo chorobu od té doby postiženo 2000 Američanů.

Další zprávy