reklama
 
 

Hadamczik: S Rolinkem se nic neprohrálo, bude kapitánem

9. 2. 2012 11:00
Češi se na úvod Švédských her utkají s domácím týmem

Praha - Hokejisté domácího Švédska budou ve čtvrtek v 19:00 prvním soupeřem české reprezentace na Švédských hrách, třetím turnaji seriálu Euro Hockey Tour.

Pro trenéra Aloise Hadamczika představují Seveřané nepříjemného soupeře. Národní mužstvo pod jeho vedením dokázalo Tre kronor porazit v normální hrací době jen v pěti ze sedmnácti zápasů.

V této sezoně se čeští reprezentanti se Švédy utkali dvakrát a jednou uspěli.

Čtěte více:
Veterán Nedvěd: Odpočívat můžu po sezoně, teď chci hrát
Gólman Kovář: Když mi dá brácha gól, přeju mu to

Zápas, který byl součástí finského Karjala Cupu, ale hrál se ve švédském Örnsköldsviku, vyhráli Češi 5:2. Naopak prosincový duel v Chomutově v rámci moskevského turnaje Channel One Cup skončil 2:1 ve prospěch Švédů.

Hadamczik: Jasnou jedničku nemáme, brankáře protočíme

V české brance by se měl představit podle statistik aktuálně nejlepší extraligový brankář Tomáš Pöpperle.

"Nemáme jasnou jedničku, uvidíme jak Pöpperle odchytá první zápas, ale určitě se nestane, že by jeden gólman odehrál všechny tři zápasy," přiznává trenér národního týmu Alois Hadamczik

Kapitánem národního týmu bude tradičně Tomáš Rolinek, přestože součástí mužstva je opět čtyřicetiletý matador Petr Nedvěd, který měl "céčko" na dresu při Rolinkově absenci na Karjale.

"Není třeba porušovat staré zvyky. Jak už jsem říkal v kabině, s Rolinkem se ještě nic velkého neprohrálo, tak proč to měnit," říká s úsměvem Hadamczik.

Proti Švédsku by v pozici sedmého beka měl začít Jan Kolář, třináctým a čtrnáctým útočníkem by měli být Jan Kovář a Lukáš Kašpar.

autoři: Sport, ČTK | 9. 2. 2012 11:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama