Hadamczik nominoval na Švédské hry: Nedvěd zůstane doma

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 1. 2013 11:28
Alois Hadamczik nominoval na Švédské hokejové hry sedm hráčů z extraligy, mezi nimi chybí Petr Nedvěd.
Reprezentační trenér Alois Hadamczik tentokrát Petra Nedvěda opomenul.
Reprezentační trenér Alois Hadamczik tentokrát Petra Nedvěda opomenul. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik nominoval na nadcházející Švédské hokejové hry sedm hráčů z domácí extraligy. Mezi nimi chybí zkušený Petr Nedvěd nebo nejproduktivnější útočník soutěže Martin Růžička.

Hadamczik na tiskové konferenci řekl, že vzhledem ke startu NHL může být současný tým kostrou kádru pro mistrovství světa. Sám je připraven i na variantu, že by žádná z posil na šampionát nedorazila.

Brankářský tandem bude tvořit duo Alexander Salák a Jakub Kovář. V sestavě není ani jeden nováček.

"Dlouho jsem uvažoval, že dám prostor třeba šesti nebo sedmi novým klukům, ale při pohledu na soupisku Rusů a Švédů jsem se rozhodl, že k turnaji přistoupim s maximální vážností," řekl Hadamczik na dnešní tiskové konferenci.

Nováčci dostanou šanci proti slabším

"Rozhodli jsme se, že k turnajům Euro Hockey Tour ve zbylé části sezony přistoupíme vážně a mladí hráči dostanou šanci v příštích zápasech Euro Hockey Challenge proti méně kvalitním soupeřům," doplnil kouč.

Hadamczik bude na turnaji postrádat poslední kapitány. Tomáš Plekanec už odjel do zámoří, Tomáš Rolinek po operaci v létě neprožívá dobrou sezonu a Petr Nedvěd teď ve výběru chybí.

"Petr neprožívá tak dobrou sezonu jako loni a hlavně v Liberci není úplně dobrá nálada. Ukázal ale, že je pro nás platným a pokud bude mít výkonnost, na mistrovství s ním počítám," vysvětlil Hadamczik.

Růžička? Až změní přístup, dostane šanci

V sestavě není ani Martin Růžička, nejproduktivnější hokejista extraligy. Hadamczik na jeho adresu řekl, že mu dá další šanci jen v případě, že změní svůj přístup k týmu.

"Minule mi řekl, že pokud nebude hrát v prvních dvou formacích, půjde jeho výkon dolů. A já už několikrát zopakoval, že chci hráče, kteří budou chtít hrát a budou mít hrdost," dodal trenér.

Reprezentace se sejde v pondělí, v Praze absolvuje jen jeden trénink a pak se letecky přesune do dějiště turnaje v Malmö.

Turnaj českému výběru začíná příští čtvrtek zápasem s domácím Švédskem, v sobotu pak Hadamczikův výběr prověří Finsko a v neděli se Češi s turnajem rozloučí zápasem s Ruskem.

Nominace české reprezentace na Odset Hockey Game v Malmö:

Brankáři: Alexander Salák (Färjestad), Jakub Kovář (České Budějovice)

Obránci: Petr Zámorský (Zlín), Michal Barinka (Vítkovice), Ondřej Němec, Jakub Nakládal, Jakub Krejčík (všichni Lev Praha), Lukáš Krajíček (Minsk), Petr Čáslava (Čerepovec), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta)

Útočníci: Jiří Novotný, Petr Vrána (HC Lev), Václav Nedorost, Lukáš Kašpar (Doněck), Zbyněk Irgl (Minsk), Petr Koukal (Nižněkamsk), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Petr Tenkrát (Sparta), Petr Průcha (Petrohrad), Michal Vondrka (Slovan Bratislava), Martin Adamský (Třinec), Jakub Petružálek (Dynamo Moskva), Tomáš Hertl (Slavia)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy