Hadamczik, nebo Jandač? O nástupci Růžičky jasno dnes

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 4. 2010 11:51
Nový reprezentační kouč bude znám v 16 hodin
Stane se trenérem hokejové reprezentace znovu Alois Hadamczik?
Stane se trenérem hokejové reprezentace znovu Alois Hadamczik? | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pouze mezi dvěma jmény by se měl dnes rozhodovat jedenáctičlenný výkonný výbor ČSLH při volbě nového trenéra české hokejové reprezentace.

Nástupcem Vladimíra Růžičky, který po letošním mistrovství světa u národního týmu skončí, se podle všeho stane buď Alois Hadamczik, nebo Josef Jandač.

Definitivně na tuto dvojici se zúžil okruh kandidátů.

Čtěte také:
Hadamczik: Teď už se k nároďáku neženu. Zájem ale mám
Kapitán Eliáš odmítl nominaci na MS. Z osobních důvodů

"Trenéra národního týmu hledáme prakticky už od konce února. Za tu dobu jsme prodiskutovali nejen s lidmi ze svazu, ale i s hokejovou veřejností asi osm jmen a postupně jsme jednotlivé kandidáty vyřazovali. Můžu potvrdit, že v této chvíli se s velkou pravděpodobností rozhodne mezi Aloisem Hadamczikem a Josefem Jandačem," sdělil Radiožurnálu předseda svazu Tomáš Král.

Zmizela tak rovněž možnost, že by se na lavičku národního týmu postavil zahraniční trenér. V této souvislosti se nejvíce mluvilo o Ralphu Krügerovi, který dlouhé roky úspěšně vedl reprezentaci Švýcarska.

"O této variantě bychom museli uvažovat více dopředu, abychom měli na výběr nějakého kvalitního kandidáta. Nyní na to vhodná doba nebyla," řekl dále Král.

Nejen pro veřejnost, ale také pro výkonný výbor je favoritem zkušenější Hadamczik, který českou reprezentaci vedl už v letech 2005 až 2008. "Žhavým kandidátem je Alois Hadamczik, proto budeme nejdříve hlasovat o něm," upřesnil předseda svazu.

 

Právě se děje

Další zprávy