Grabovskému ruply nervy: Trenér Toronta je idiot

Adam Sušovský Adam Sušovský
8. 7. 2013 19:10
Hromadné vyplácení hráčů ze smluv v NHL sebou nese i dávky emocí. Neudržel se třeba Michail Grabovskij z Toronta. O bývalém trenérovi prohlásil, že je idiot.
Michail Grabovskij zuří poté, co ho Toronto vyplatilo ze smlouvy. Prý za to může trenér.
Michail Grabovskij zuří poté, co ho Toronto vyplatilo ze smlouvy. Prý za to může trenér. | Foto:

Toronto - Platový strop se před příští sezonou o téměř deset milionů dolarů snížil a kluby NHL dělají často hodně citlivá, ale bohužel nutná rozhodnutí: Vyplácejí své největší hvězdy ze smlouvy.

Odnesli to už třeba gólman Philadelphie Ilja Bryzgalov nebo dlouholetá opora Tampy Vincent Lecavalier. Ani jeden z nich ale nevyváděl tak, jako když o práci a lukrativní smlouvu za šest milionů dolarů na rok přišel Michail Grabovskij z Toronta.

Zatímco si klubová pokladna Maple Leafs oddychla, Grabovskij se pořádně naštval. Vše dává za vinu trenérovi Randy Carlymu.

Ten idiot mě absolutně nepodpořil

"Tenhle idiot mě absolutně nepodpořil," vylil si zlost Grabovskij v rozhovoru s reportérem kanadská televize TSN.

"Hrál jsem v **** KHL, tam jsem udělal **** hodně kanadských bodů a k čemu mi to nakonec bylo? Donutili mě tady hrát ve čtvrté lajně," zuřil běloruský reprezentant.

Grabovskij patřil v Torontu k oporám. Bývalý kouč Maple Leafs Ron Wilson si ho oblíbil a šikovný Bělorus mu to splácel. I když se kanadskému týmu v základní části tradičně nedaří, Grabovskij v pohodě svých padesát kanadských bodů pravidelně udělal.

Před letošní sezonou poznamenanou výlukou ale Toronto převzal právě Randy Carly a ten už s devětadvacetiletým útočníkem nepočítal. Grabovskij se propadal sestavou a v Torontu musel odvádět spíše černou práci.

Letos Grabovskij v 48 odehraných zápasech vstřelil jen 9 branek a k nim přidal pouze 7 asistencí. Nebylo se proto vůbec čemu divit, že se Toronto s jedním z nejlépe placených hráčů klubu rozloučilo.

Nedávám góly? Na to přece musím mít důvěru

"Já vím, že jsem nedával góly. Ale víc se vám daří, když podporu od trenéra cítíte a já jí tady od toho idiota necítil," řekl Grabovskij.

Toronto mu bude následujících osm sezon každý rok vyplácet 1,7 milionu dolarů. Grabovskému ale musí být jasné , že podepsat tak lukrativní smlouvu, která mu zaručí hezké peníze i místo v týmu, bude na letošním volném trhu hodně těžké.

I tak je ale Bělorus nyní jednou z největších hvězd na volném trhu a řada klubů stále místo pod platovým stropem má.

Že je stále výborný hokejista, Grabovskij ostatně ukázal už na začátku sezony, když během výluky působil v KHL. V dresu CSKA Moskva odehrál 29 zápasů a nastřílel 12 branek, ke kterým přidal i 12 asistencí.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy