Góly Petružálka a Kvapila pomohly Dynamu ke druhé výhře

8. 4. 2013 21:15
Hokejisté Dynama Moskva vyhráli i druhé finálové utkání Kontinentální ligy, když zásluhou branek Jakuba Petružálka a Marka Kvapila porazili Čeljabinsk 3:2.
Dynamo má zatím důvod k radosti, ve finále KHL vede 2:0 na zápasy
Dynamo má zatím důvod k radosti, ve finále KHL vede 2:0 na zápasy | Foto: Lenka Rybaříková

Moskva - Hokejisté Dynama Moskva vyhráli i druhé finálové utkání Kontinentální ligy, když zásluhou branek Jakuba Petružálka a Marka Kvapila porazili Čeljabinsk 3:2. Hostům nepomohla ani trefa dalšího českého útočníka Jana Bulise. Série se tak přesouvá do Čeljabinsku za stavu 2:0 pro Dynamo.

Moskevský gigant, obhajující loňský titul, vedl od 11. minuty, kdy se prosadil Petružálek a zaznamenal svůj 14. bod v play off. Jenže ještě v první čtvrtině srovnal Bulis šikovnou tečí při přesilové hře. Byl to pro něj devátý gól v play off.

Čeljabinsk navíc využil chybného střídání Dynama při oslabení a následně gólem Kosticina při dvojnásobné přesilové hře skóre otočil.

Jenže v úvodu třetí třetiny po individuální akci srovnal Kvapil technickou střelou. Prosadil se tak posedmé v play off. A necelé tři minuty před koncem dokonal obrat Jalasvaara.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 2. zápas:

Dynamo Moskva - Traktor Čeljabinsk 3:2 (Petružálek 1+0, Kvapil 1+0 - Bulis 1+0), stav série: 2:0.