Gólmana Bartošáka dělí v AHL jediná výhra od Calder Cupu

13. 6. 2015 10:15
Patrik Bartošák.
Patrik Bartošák. | Foto: Red Deer Rebels

Utica - Hokejisté Manchesteru Monarchs v brance s Patrikem Bartošákem zvítězili na ledě celku Utica Comets ve čtvrtém finále play off AHL 6:3 a jediná výhra je dělí od zisku Calderova poháru. ¨

Rozhodnout může farmářský tým Los Angeles už v dnešním duelu, který hostí opět Utica. Bartošák pomohl k vítězství 22 zákroky.

Dvaadvacetiletý odchovanec Kopřivnice nastoupil poprvé v letošním play off od začátku. Premiérový start si připsal ve středečním utkání, kdy v osmé minutě nahradil zraněného Jeana-Francoise Berubeho za stavu 0:1 a Monarchs nakonec prohráli 2:3. Páteční druhý ze série tří duelů na hřišti záložního týmu Vancouveru za sebou vyšel Manchesteru daleko lépe.

Ve 14. minutě vedli Monarchs díky brankám Seana Bachmana a Nika Dowda 2:0. Domácí sice ještě v první třetině po gólech Franka Corrada a Svena Bärtschiho vyrovnali, ale v druhé části soupeř rozhodl díky Colinu Millerovi, Nicku Shoreovi a Dowdovi. V 47. minutě ještě zvýšil na 6:2 Adrian Kempe a výsledek už jen zkorigoval domácí Will Acton.